Oceniamy skuteczność lasera do odstraszania ptaków

Jedną z najskuteczniejszych obecnie metod odstraszania ptaków na plantacjach roślin jagodowych są nowej generacji lasery. W celu poznania opinii osoby korzystającej od kilku już lat z takiej technologii wybraliśmy się w region Krakowa. Tam na kilkuhektarowej plantacji jagody kamczackiej od trzech lat z powodzeniem korzysta się z urządzenia laserowego Avix Autonomic Mark II. Urządzenia to oferowane jest przez holenderską firmę Bird Control Group.

Jak informuje Piotr Poseł z gospodarstwa Zdrowe Jagody, dzięki zainstalowanemu urządzeniu Avix Autonomic Mark II, od trzech sezonów ptaki na jego plantacji na powodują strat w plonie. Posiadanie tego typu urządzenia pozwala – bez obawy o utratę plonu – zbierać owoce w optymalnym dla nich momencie. Dzięki temu osiągają właściwy smak, a to przekłada się na lepszą sprzedaż owoców deserowych jak też produkowanych tutaj przetworów.

W ocenie tego plantatora urządzenia sprawdza się w 100%. Po pierwszych trzech latach nie widać, jakiegokolwiek przyzwyczajenia się ptaków do tej metody odstraszania. Regularne korzystanie z tej metody powoduje, że ptaki omijają naszą plantację z daleka. Zdarzyło się, że na próbę wyłączyliśmy laser w trakcie sezonu – już po kilku dniach na plantacji zaczęły pojawiać się niewielkie stada szpaków. Natychmiast włączyliśmy urządzenie i już tego samego dni nie było śladu po tych szkodnikach – informuje P. Poseł.

Jak informuje właściciel plantacji również obsługa tego urządzenia nie sprawa kłopotu. Sterowanie jest proste i odbywa się z poziomu telefonu komórkowego.

Więcej informacji o tym urządzenia znajdziecie w materiale filmowym.

Osoby zainteresowane tym urządzeniem zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem firmy Bird Control Group w Polsce:
Armand Piotrowski:
a.piotrowski@birdcontrolgroup.com,
tel. 512 948 111.

Materiał promocyjny Bird Control GroupPoprzedni artykułHodowlane rendez-vous 2022
Następny artykułNowe elementy do zdalnego zarządzania systemem nawadniania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj