O nas

Przez niektórych rośliny jagodowe mogą być uznawane za niszowe, ale tak oczywiście nie jest. Ta grupa roślin sadowniczych, jest z jednej strony bardzo ciekawa i różnorodna, a zarazem ciągle dochodowa i przynosząca duże profity gospodarstwom zajmującym się ich uprawą.

Jedno jest jednak pewne trzeba produkować dobrze, oferować odbiorcom stałą powtarzalną jakość. Nie ważne czy są to duże czy małe partie, pochodzące z kilkusethektarowych plantacji, czy małych rodzinnych gospodarstw. Klient przyzwyczajony do dobrej jakości produktu, którego potrzebuje z chęcią będzie po niego wracał.

Z jakością związana jest oczywiście technologia produkcji. W zachodniej Europie, w krajach z dobrze rozwiniętą produkcją roślin jagodowych (Wielka Brytania, Hiszpania, Belgia, Niemcy) w przypadku takich gatunków jak truskawki czy maliny, osiągane plony są kilkakrotnie wyższe od średnich plonów w Polsce. Dlatego jeszcze dużo jest do zrobienia. Nowe technologie, odmiany, odpowiednie nawożenie i ochrona upraw, promocja, marketing, perspektywiczne rynki zbytu. Te wszystkie zagadnienia będziemy poruszać na naszym portalu poświęconym wyłącznie roślinom jagodowym. Znajdziecie tu bieżące informacje z kraju i ze świata, poznacie trendy rynkowe i nowe technologie produkcji. Zawsze będziecie na czasie odwiedzając systematycznie nasz portal.

Portal www.jagodnik.pl jest własnością firmy Hortus Media Sp. z o.o., którą tworzą ludzie od lat związani z branżą ogrodniczą. Mamy odpowiednią wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje do prowadzenia takiej firmy. Zgodnie z naszym mottem „wpieramy ogrodniczy biznes” będziemy chcieli dzięki przekazywanym informacjom doskonalić produkcję w gospodarstwach ogrodniczych i jednocześnie pomagać firmom branżowym w docieraniu do ich klientów. Dlatego przygotowaliśmy dla Was pierwszy ogólnopolski, branżowy portal internetowym skierowany do producentów owoców jagodowych i wszystkich osób pasjonujących się tymi roślinami. Zawarte tu informacje kierujemy przede wszystkim do Tych producentów, którzy szukają zarówno prostych wskazówek pomagających szybko rozwiązywać bieżące problemy produkcyjne jak i najnowszych, światowych zaleceń poświęconych uprawie roślin jagodowym.

Wspólnie z Wami chcielibyśmy budować nowoczesny portal, który będzie również integrował środowisko producentów roślin jagodowych. Dlatego już dziś zapraszamy Wszystkich do kontaktu z nami (biuro@jagodnik.pl) i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi przedstawianych u nas informacji. Czekamy także na wskazówki odnośnie tematów jakie Was najbardziej interesują i które warto jest poruszać.

Liczymy także na wparcie i pomoc ze strony firm oferujących materiał szkółkarski jak i środki do produkcji ogrodniczej. Chcemy wspomagać Wasze działania związane z dotarciem do czytelników naszego portalu internetowego, a Waszych potencjalnych klientów.

Do współpracy zapraszamy również zakłady przetwórstwa owocowego. Wszyscy doskonale wiemy, że to branża przetwórcza jest cały czas najważniejszym odbiorcą produkowanych w kraju owoców większości gatunków roślin jagodowych.