Zniknie skuteczny akarycyd do zwalczania przędziorków w truskawce. Jest jedno ale …
Na podstawie decyzji nr R – 501/2022d nastąpiło odnowienie substancji czynnej bifenazat (Floramite 240 SC), jednak z istotnym ograniczeniem zakresu upraw. Niestety z etykiety zniknie wiele upraw jagodowych oraz warzyw szklarniowych.

Według nowej rejestracji Floramite będzie mógł być stosowany jedynie w uprawie szklarniowej róży i chryzantemy, a także szkółkach roślin ozdobnych, również w szklarniach.

Pozostaje jeszcze jeden sezon na stosowanie Floramite w uprawie jagodowych. Produkt z obecną etykietą, może być wprowadzony do sprzedaży i dystrybuowany do 15 stycznia 2023, natomiast rolnicy mogą stosować go do 15 stycznia 2024, czyli w praktyce przez cały sezon 2023.

By legalnie, jeszcze przez rok stosować ten akarycyd na plantacjach, musi być to produkt z obecna etykietą, czyli kupiony do połowy stycznia. Warto wiec zrobić zaopatrzenie.

Jak wynika  praktyki, Floramite okazuje się być bardzo skutecznym środkiem do zwalczania przędziorków w uprawie truskawek polowych. Już jeden zabieg wykonany w odpowiednim momencie pozwala utrzymać plantację wolną od przędziorków przez cały okres zbiorów. Preparat wykazuje bardzo dobra skuteczność w zwalczaniu wysoka skuteczność w zwalczaniu jaj letnich, ruchomych form larwalnych oraz form dorosłych przędziorków (wszystkie stadia prócz jaj zimowych).

źródło: informacja prasowa UPL Polska
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj