Tunele z automatycznym sterowaniem klimatu – nowe inwestycje w firmie Amplus
Właścicielem jednej z najnowocześniejszych w Polsce farm specjalizujących się w tunelowej uprawie truskawek na rynnach jest obecnie spółka Amplus. W ramach utworzonej przez nią Sb Fruit-Group truskawki uprawiane są na 8 ha. Cała produkcja odbywa się automatycznie wietrzonych, zblokowanych tunelach, na wiszących rynnach. Tegoroczne plony w przypadku jednej z odmian były bardzo dobre – zebrano średnio ponad 2 kg owoców z rośliny.

Nasza wizyta w tej farmie odbywała się w połowie września. Był to doskonały czas do oceny uprawianych tutaj odmiany, podsumowania sezonu i oceny zrealizowanej tutaj inwestycji. W zblokowanych tunelach z systemem EZvent na powierzchni 8 ha uprawiano tutaj w 2022 roku truskawki odmian powtarzających owocowanie na rynnach. Konstrukcja tuneli zbudowana jest z rur o przekroju owalnym, o wymiarach 80 x 40 mm. Dostawcą zarówno obiektów, jak i rynien uprawowych jest przedsiębiorstwo Haygrove.

W przygotowanym materiale firmowym Marek Jamry z firmy Haygrove informuje o zastosowanych tutaj rozwiązaniach technicznych. O tym jak te rozwiązania sprawdzając się w praktyce informuje Dariusz Malak, który zarządza produkcją truskawek w spółce SB Fruit Group.

Na szczegółową relacje z tej famy podającą więcej szczegółów technologicznych zapraszam do bieżącego wydania czasopisma „Jagodnik” 8/2022.

Poprzedni artykułZniknie skuteczny akarycyd do zwalczania przędziorków w truskawce. Jest jedno ale …
Następny artykułPetycja w sprawie zatrudnienia pracowników cudzoziemców. Przeczytaj i podpisz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj