Kongres Truskawkowy już wkrótce!
Dynamiczne zmiany pogodowe, zachodzące w ostatnich latach w naszych szerokościach geograficznych, jak i intensywnie zmieniające się wymogi rynkowe dotyczące uprawy truskawki zmuszają Plantatorów do stałego ulepszania technologii uprawy. Najbardziej poszukiwana jest wiedza naukowa poparta wieloletnim doświadczeniem praktycznym.

Ważne zagadnienia związane z uprawą truskawki 

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska Plantatorów oraz kontynuując tradycję,  odbywających się z sukcesem w ubiegłych latach, konferencji w Mszczonowie Doradca Jagodowy przy wsparciu firmy Osadkowski SA oraz portalu jagodnik.pl postanowił zorganizować Kongres Truskawkowy poświęcony optymalizacji technologii uprawy truskawki gruntowej, zarówno na odkrytym terenie jak i pod osłonami.

Kongres Truskawkowy

„Innowacje technologiczne w uprawie truskawki – rekomendacje przed sezonem pełnym zmian”

Wydarzenie to odbędzie się

10 lutego 2019 roku

w Hotelu Panorama, ul. Tarczyńska 109 A, 96-320 Mszczonów

Początek rejestracji uczestników przewidujemy od godz. 9.00, natomiast początek sesji wykładowej godz. 10.00.

Wymagana rejestracja.

Opłata za udział w Kongresie wynosi 50 PLN (płatne on-line podczas rejestracji lub gotówką na miejscu)

 

Uczestnicy sami zdecydują o programie Kongresu

Chcąc dobrze ukierunkować tematykę naszych wykładów i dopasować ją do faktycznych potrzeb Plantatorów  wprowadzono innowacyjną, interaktywną formę Kongresu. Po raz pierwszy w Polsce to Plantatorzy truskawki zadecydują jakie tematy i zagadnienia będą poruszane w trakcie sesji wykładowej.

Każdy potencjalny uczestnik tego wydarzenia dokonując rejestracji ma możliwość oddania głosu na jeden z zaproponowanych tematów:

  1. Opłacalność uprawy truskawki w świetle nowych przepisów o pracownikach sezonowych.
  2. Jaka jest alternatywa dla pracowników z Ukrainy, czyli formalne i praktyczne wymogi zatrudniania osób z Bangladeszu, Nepalu, Indii i Filipin.
  3. Praktyczne rozwiązania ograniczające zabiegi ochrony w uprawie truskawki gruntowej.
  4. W poszukiwaniu idealnego herbicydu.
  5. Uprawa truskawki po truskawce – jak prawidłowo przygotować stanowisko aby uniknąć chorób replantacyjnych.
  6. Kilka nowatorskich rozwiązań dla tunelowej uprawy truskawki deserowej.
  7. Na czym polega profesjonalne doradztwo w uprawie truskawki-przykłady z ubiegłego sezonu.

Dodatkowo każdy zarejestrowany uczestnik może zaproponować własny temat związany z uprawą truskawki. Po podsumowaniu wyników głosowania, którego koniec planowany jest na 25 stycznia,  6 zagadnień o największej liczbie głosów zostanie przygotowanych i zaprezentowanych w formie wykładów przez najwybitniejszych specjalistów z danej dziedziny.

Zapraszamy do głosowania na stronie serwisu doradcajagodowy.pl

Tematy, które nie wejdą w ramy Kongresu Truskawkowego nie pozostaną bez odpowiedzi. Zgłoszone problemy agrotechniczne zostaną omówione na kolejnych konferencjach organizowanych przez Doradcę Jagodowego i portal Jagodnik, m.in. na  spotkaniach w ramach „Akademii Uprawy Truskawki” planowanych w dniach 16.  marca 2019 (Wrocław) oraz 17. marca 2019 (Czerwińsk nad Wisłą).

Pozostałe zagadnienia agrotechniczne będą omawiane na interaktywnych blokach szkoleniowych sukcesywnie przygotowywanych i zamieszczanych na stronie serwisu doradcajagodowy.pl

Kontynuacją idei interaktywnego Kongresu Truskawkowego będzie również dyskusja na temat zgłaszanych problemów agrotechnicznych na facebookowej grupie Doradca Jagodowy- dyskusje i porady

dr hab. Zbigniew Jarosz

Doradca JagodowyPoprzedni artykułSivanto Prime 200 SL – nowy preparat do ochrony truskawek pod osłonami
Następny artykułJagodowe Trendy – XV edycja Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej w Kraśniku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj