Dwie brabanckie szkółki roślin Het Broek Softfruit i Van den Elzen Plants dokonują fuzji. Tym samym stworzą jedną z największych szkółek roślin w Europie Północnej. Obie rodzinne firmy mają łącznie prawie 100 lat doświadczenia w sektorze uprawy truskawek, malin i szparagów.

W skład nowej dyrekcji wchodzą dyrektor generalny Arnoud van Asseldonk, dyrektor operacyjny Bart van Eerdt, dyrektor handlowy Maurice Deben i nowy, jeszcze niewyznaczony dyrektor finansowy. Dotychczasowi właściciele Van den Elzen Plants, Henk i Jos van den Elzen, będą w dalszym ciągu zaangażowani jako doradcy.

Perspektywy na przyszłość

Oba przedsiębiorstwa uważają zwiększenie skali za warunek dalszego inwestowania w przyszłości. Ważne jest, by plantatorzy i partnerzy zajmujący się uszlachetnianiem roślin nadal mogli liczyć na przewidywalną jakość i niezawodne dostawy od dobrze zorganizowanej firmy. To wymaga inwestycji m.in. w dobrych pracowników, zakłady spełniające rygorystyczne warunki sanitarne i daleko idącą robotyzację procesu uprawy. Albo jak mówi sam Arnoud van Asseldonk: „Firma przyszłości to przedsiębiorstwo przemysłowe, ale z sercem prawdziwego ogrodnika. Myślimy z rozmachem, ale działamy lokalnie i z zaangażowaniem”.

Wspólna dalsza działalność jako Van den Elzen Plants

Wraz z fuzją bracia Henk i Jos van den Elzen przekazują bieżące zarządzanie swoją rodzinną firmą. „Ta fuzja ma dla nas bardzo duże znaczenie. Nie moglibyśmy sobie wyobrazić lepszego scenariusza niż połączenie z naszymi szanowanymi kolegami z branży, który dąży do tych samych celów” – podkreślają bracia. Również dla Arnouda i Nancy van Asseldonk jest to logiczny wybór: „Lubimy sami nadawać ton naszej przyszłości – i to właśnie robimy, łącząc siły. Pozwoli nam to jak najlepiej odpowiadać na rozwój rynku i wielokierunkowe zapotrzebowanie naszych partnerów”.

Źródło: Komunikat prasowyPoprzedni artykułMaliny w tunelach – uprawa od podstaw, cz. 2
Następny artykułTruskawki jak Walentynki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj