Maliny w tunelach – uprawa od podstaw, cz. 2


W najbliższy czwartek, a więc już jutro, odbędzie się drugi webinar z serii Maliny w tunelach – uprawa od podstaw. Tym razem pojawią się w nim dwa wątki przewodnie. Jednym będzie dobór odmian do tunelowej uprawy w Polsce. Drugim wybór właściwej klasy sadzonki. Początek transmisji o godzinie 17.00.

Lato czy jesień?

Taki będzie tytuł pierwszego wystąpienia w czwartkowe popołudnie. Jego autorem będzie dr Paweł Krawiec z Horti Team. Pytanie o to w jakim terminie produkować owoce ma podstawowe znaczenie. Mamy w Polsce odmiany, których właściwości pozwalają na dostarczanie na rynek owoców w obu tych terminach. Wypracowane i wypraktykowane w naszym kraju zostały różne sposoby prowadzenia krzewów, które pozwalają na osiągnięcie zamierzonego efektu w postaci plonu o najwyżej jakości w okresie w którym rynek zaproponować może satysfakcjonującą gratyfikację za owoce.

Long cane czy plug?

Wybór odmiany to nie wszystko. Równie istotna jest decyzja dotycząca tego z jakich sadzonek zakładać plantację. Przyjrzymy się sadzonkom typu plug i long cane. Zastanowimy się jakich efektów możemy oczekiwać po roślinach. Spróbujemy ustalić który z typów sadzonek jest lepszy na początek przygody z tunelową produkcją malin. Cele te pomogą osiągnąć dwie prelekcje. Po dr P. Krawcu głos zabierze Tomasz Poliszak z firmy Agrimpex. Jego wystąpienie będzie zatytułowane „Systemy zakładania plantacji malin z sadzonek plug i long cane”. Jako ostatni zaprezentuje się Konrad Kozakiewicz z Haygrove. Jego wykład będzie mieć tytuł „Czy sadzonka typu long-cane to dobry pomysł na rozpoczęcie uprawy malin w tunelach?”.

Będzie interaktywnie

Czwartkowa transmisja na żywo rozpocznie się o godzinie 17.00. Będzie prowadzona na kanale Jagodnika w serwie YouTube. Wykłady będzie można obejrzeć także na Facebook-owym profilu czasopisma na Facebook-u. Zapis z wydarzenia dostępny będzie w obu tych mediach społecznościowych na długo po jego zakończeniu. Partycypacja w webinarium na żywo daje jednak tę przewagę, że pozwala na zadawanie prelegentom pytań i uzyskania na nie szybkiej odpowiedzi. W czwartkowej edycji cyklu Maliny w tunelach – uprawa od podstaw udział w roli prelegentów wezmą osoby od wielu lat zaangażowane w branżę ogrodniczą, plantatorzy malin. Przekazana wiedza będzie mieć zatem wymiar przede wszystkim praktyczny. Zachęcam do aktywnego udziału w webinarium!

Poprzedni artykułCzy da się jeszcze zarobić na borówce? (cz. I)
Następny artykułFuzja przedsiębiorstw Het Broek Softfruit i Van den Elzen Plants

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj