Międzynarodowa Konferencja Borówkowa 2018 i #borówkowe wyzwaniaBorówka na tle innych owoców w tym jagodowych, coraz mocniej wyróżnia się na międzynarodowej arenie. Jest to w głównej mierze zasługa ich wysokiej jakości, smaku, rosnącej produkcji w Polsce ale też coraz większego popytu na te owoce w Europie. W okresie lata to właśnie polskie borówki dominują na większości europejskich rynku. By jednak nie stracić tej pozycji europejskiego lidera w zakresie letnich dostaw borówek na rynek, trzeba cały czas pracować nad jakością, elastycznie reagować na oczekiwania odbiorców i zabiegać o kolejnych. W realizacji tych wzywań może pomóc udział w VI Międzynarodowej Konferencji Borówkowej, która odbywać się będzie 1 i 2 marca.   

Konferencja – 1 marca w Ożarowie Mazowieckim

To okazja do pogłębienia wiedzy o uprawie borówki. Na Konferencję zaproszeni zostali najlepsi wykładowcy którzy przybliżą jakie są aktualne trendy w uprawie borówki i jakie wyzwania stoją przed producentami, którzy chcą rozwijać swoją produkcję. Będzie mowa o problemach jakie stwarza chociażby muszka plamoskrzydła Drosophila suzukii, ale jeszcze większym zagrożeniem na horyzoncie jest coraz bardziej i odczuwalny deficyt pracowników do zbioru owoców. Jak poprawić efektywność zbioru i na jakich zasadach zatrudniać pracowników sezonowych po 1 stycznia 2018? Te wszystkie tematy i wiele innych poruszymy podczas tegorocznej VI Międzynarodowej Konferencji Borówkowej. By wziąć w niej udział warto już teraz dokonać rejestracji –http://www.konferencjaborowkowa.pl/rejestracja-2/

Udział w Konferencji Borówkowej to solidna porcja wiedzy o uprawie borówki

Szczegółowy program do pobrania

Spotkanie z firmami

Konferencja Borówkowa to również okazja do zapoznania się z aktualną oferta firm działających w borówkowej branży. W tym roku swoją ofertę przedstawi przeszło 60 podmiotów dostarczających środki produkcji, sadzonki, sprzęt i wszelkie inne rozwiązania niezbędne przy uprawie borówki. To jedyna taka okazja w roku, by spotkać się z taką liczbą przedsiębiorstw działających w borówkowym biznesie.

W Konferencji uczestniczy szereg firm z borówkowej branży

Drugi dzień na plantacji

Podczas drugiego dnia odbędą się pokazy plenerowe na plantacji borówki w gospodarstwie Grażyny i Marka Bobrowskich w Wólce Kurdybanowskiej koło Błędowa. Będzie to okazja nie tylko do poznania gospodarstwa ale również zapoznania się z techniką cięcia borówkowych krzewów. Pokazy te poprowadzi w tym roku Paweł Korfanty, szkółkarz i pasjonat borówki. Oprócz tego odbędą się warsztaty dotyczące sadzenia roślin i ich pielęgnacji w pierwszych latach po posadzeniu, które poprowadzi Leon Schrijnwerkers z Holandii. Jest on szkółkarzem ale też plantatorem, od kilkunastu lat zaangażowany w prowadzenie borówkowego biznesu. Oprócz tego w plenerze prezentowane będą maszyny, które są niezbędne w codziennej pracy związanej z prowadzeniem borówkowych plantacji. Będzie też okazja do zbaczania jak na plantacji stawiane są rusztowania – tu przygotowuje je firma Agropartners, a głównym ich celem jest ochrona owoców przed ptakami, dlatego na konstrukcji rozkładana będzie siatka przeciwko ptakom.

Wszystkie informacje o VI Międzynarodowej Konferencji Borówkowej są na stronie http://www.konferencjaborowkowa.pl/

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już teraz do rejestracji – kliknij ten linkZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here