Dwie odmiany malin z BerryWorld z nagrodą Taste Institute Awards 2021


BerryWorld informuje, że dwie odmiany z programu hodowlanego BerryWorld Plus otrzymały nagrodę Superior Taste Award z 2 gwiazdkami w konkursie International Taste Institute Awards 2021. Nagrodzone odmiany to Diamond Jubilee®/BerryWorld Gem®, a także nowa odmiana, która wkrótce zostanie wprowadzona na rynek przez BerryWorld.

Odmiany z portfolio BerryWorld zawsze były wysoko oceniane. Przykładem tego jest przyznanie od 2018 roku dziewięciu odmianą z portfolio BerryWorld nagród przez Międzynarodowy Instytut Smaku za ich doskonały smak, wygląd i konsystencję.

Wśród nagradzanych odmian znajdują się takie kreacje jak Sapphire®/ BerryWorld Jewel® za owoce maliny odznaczające się najwyższą jakością. Kolejna kreacja to jeżyna oferowana pod marką BerryWorld Midnight® z programu hodowlanego Beekers Berries. W przeszłości nagrodzono także odmianę truskawek z programu Edward Vinson o nazwie Sweet Eve®. W kategorii borówki, zapewnienie dostępu do programu hodowlanego realizowanego przez Mountain Blue Orchard (MBO), wysoko ocenione zostały takie odmiany jak BerryWorld Twilight® i BerryWorld Eureka®. Firma duże nadzieje wiąże z wywodzącą się z Australi odmianą borówki południowej BerryWorld® Eureka Sunrise ™, która w ich ocenie m.in. z uwagi na średnicę owoców i ich walory organoleptyczne ma szansę wręcz zrewolucjonizować rynek borówki w nadchodzących sezonach.

Warto wiedzieć, że firma BerryWorld od dziesięcioleci inwestuje w hodowlę i wprowadzanie na rynek nowych odmian. Testy z nowymi odmianami prowadzone są m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Australii czy Afryce Południowej. To wszystko ma pomóc plantatorom w wyborze najlepszych odmian, tak aby ich klienci mogli otrzymać najlepszej jakości owoce.

Dzięki komercjalizacji nowych odmian na czterech kontynentach i szybko rozwijającej się globalnej marce konsumenckiej, BerryWorld nieustannie napędza popyt na smaczne i wysokiej jakości owoce przez cały rok.Poprzedni artykułWielkopąkowiec porzeczkowy wymaga zwalczania
Następny artykułPrzełom algowy: MC EXTRA – nowe rozwiązanie właśnie wkracza na polską scenę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj