Nawozy oferowane pod marką Fructus, produkowane przez Fosfan SA – firmę z ponad 75 letnim doświadczeniem w branży nawozowej, coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na rynku owoców miękkich. Fakt ten nie dziwi ekspertów rynkowych gdyż nawozy Fructus sprawdzają się nawet w bardzo trudnych warunkach uprawy i przy zmiennym przebiegu pogody, dostarczając roślinom niezbędne składniki odżywcze. Niebawem wiosna a wraz z jej nadejściem konieczność zadbania o właściwy stan uprawianych przez nas roślin. Zastosowanie odpowiednich nawozów, we właściwych terminach i dawkach przyczyni się do uzyskania dobrego, pod względem jakości oraz wysokiego plonu.

Na początek

Fructus Vena Complex  to skoncentrowany, wieloskładnikowy nawóz w postaci granul. Cechuje się niską zawartością chlorków, na których nadmiar większość owoców miękkich jest wrażliwa. Produkt przeznaczony jest w pierwszej kolejności do nawożenia warzyw w uprawie polowej i pod osłonami oraz drzew i krzewów owocowych. Jego innowacyjna formuła sprawia, że nawóz charakteryzuje się wysokim stopniem wykorzystania azotu przez rośliny – pierwiastek ten jest im sukcesywnie dostarczany.

Fructus Vena Complex wyposażony został w odpowiednie proporcje składników pokarmowych. Są one jednakowe w każdej granuli nawozowej, dzięki czemu produkt ten zapewnia wysoki i dobry pod względem jakościowym plon uprawianych roślin. Zdrowe, należycie odżywione krzewy zyskują większą wytrzymałość na czynniki stresowe m.in. takie, jak: susza, wysokie oraz niskie temperatury. Pozyskane z nich owoce wykazują z kolei lepsze walory smakowe i odżywcze, są bardziej odporne na choroby i szkodniki. Krzewy w okresie kapryśnej wiosennej pogody lepiej zawiązują owoce, a także wzrasta ich zdolność przechowalnicza. Nawów w swym składzie zawiera azot (11% N), fosfor (8% P2O5), potas (18% K2O), magnez (2%MgO) oraz siarkę (30% SO3).

Dla plantatorów truskawki

Fosfan w swej ofercie posiada produkt ekskluzywny, dedykowany pod uprawę truskawek. Polska słynie z produkcji tych owoców, co skłoniło firmę do stworzenia produktu o kompozycji optymalnie przystosowanej do potrzeb i wymagań tego gatunku.

Fructus Truskawka Forte  to skoncentrowany, wieloskładnikowy nawóz granulowany. Został stworzony przede wszystkim z myślą o nawożeniu truskawek. Z powodzeniem stosują go jednak także producenci malin oraz innych owoców miękkich  (poziomka, winorośl, porzeczka, agrest i inne). Produkt ten także odznacza się niską zawartością chlorków. Zawartości składników pokarmowych w tym azotu, dwie formy azotu: szybciej i wolniej działająca, dostosowana jest do potrzeb rośliny uprawnej. Fructus Truskawka Forte zawiera azot (9%N), fosfor (9% P2O5), potas (16%K2O)magnez (2%MgO) i siarkę (24,5%SO3).

Dla plantatorów jagodowych

Nawozem nieco bardziej uniwersalnym, choć zaprojektowanym z myślą o nawożeniu truskawki, roślin jagodowych i innych roślin o miękkich owocach, jest Fructus Truskawka, Malina i Owoce Miękkie.

Jest to nawóz wieloskładnikowy, granulowany, o niskiej zawartości chlorków. Właściwy dobór makro- i mikroskładników oraz odpowiednie ich proporcje gwarantują uzyskanie wysokich plonów uprawianych roślin. Dzięki takim właściwościom nawozu zapewniona jest także odpowiednia jakość owoców, przejawiająca się bardzo dużym udziałem plonu handlowego w plonie ogólnym, odpowiedniej zdrowotności zebranych owoców oraz ich walorach odżywczych i smakowych. Nawóz ten posiada w składzie azot (5%N), fosfor (5% P2O5), potas (15% K2O) a także magnez (5% MgO), siarkę (27% SO3) i wapń (2% CaO).

Zdaj się na najlepszych

Produkcja owoców jagodowych i szerzej – owoców miękkich na całym świecie sukcesywnie rośnie. Motorem napędowym tych wzrostów jest generalnie dobra koniunktura rynkowa wynikająca z przychylności konsumentów dla tej grupy produktów żywnościowych. Konsumenci poszukują jednak owoców o bardzo dobry walorach odżywczych i smakowych. Chcąc sprostać tym wymaganiom należy skorzystać ze sprawdzonych, dobrze ugruntowanych oraz nowoczesnych rozwiązań. Zastosowanie opisanych tu nawozów w dawkach i terminach zalecanych przez Producenta umożliwi osiągnięcie tego celu.

Chcąc uzyskać bardziej szczegółowe zalecenia odnośnie stosowania wymienionych nawozów należy zapoznać się z instrukcją stosowania umieszczoną na opakowaniu danego nawozu. Pomocne będzie także skorzystanie z porad umieszczonych na stronie internetowej www.fructus.pl.

Zobacz także:

Materiał promocyjny

Poprzedni artykułPatogeny atakujące plantacje malin
Następny artykułEfektywne cięcie borówki, cz. 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj