Polskie agroinnowacje

jagodnik, intermag, nawożenie truskawekjagodnik, intermag, nawożenie truskawekFirma Intermag, 2013 rok, zalicza do udanych. Udało się jej prawie w całości osiągnąć zamierzony poziom sprzedaży na ten okres, umocnić pozycję wprowadzonych w 2013 roku na rynek produktów (np. sezia nawozów Plonvit, Optycal, Optyplus oraz Growon) oraz zwiększyć eksport. W kolejny sezon przedsiębiorstwo to wchodzi z nowymi, innowacyjnymi produktami kierowanymi dla ogrodnictwa i rolnictwa (Frostex, Terrastart, Optysil), a także z zupełnie nowym segmentem produkcji jakim są prozdrowotne produkty do żywienia zwierząt.

intermag, nawozy, mikrokomplex,jagodnikKonferencje prasową zorganizowaną 17 października w Ogrodzieńcu połączono ze zwiedzaniem nowej hali do produkcji nawozów sypkich w Osieku oraz nowego kompleksu biurowo-produkcyjnego w Olkuszu, gdzie będą produkowane m.in. dodatki prozdrowotne dla zwierząt. Jak informował Adam Węglarz, wiceprezes zarządu w firmie Intermag, nowo wybudowana hala w Osieku, pozwala bez problemu wyprodukować w ciągu jednego dnia 30 ton gotowych nawozów. 

intermag, nawozy, mikrokomplex, jagodnik, Adam Węglarz

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom i specjalnym systemom oczyszczania powietrza oraz filtrom, produkcja i mieszanie nawozów jest bezpieczne dla zatrudnionych osób oraz środowiska naturalnego – informował Adam Węglarz. Ten nowoczesny obiekt udało się w dużej części sfinansować dzięki środkom unijnym.

Jak informował Hubert Kardasz, prezes firmy Intermag, ich firma od wielu lat stara się wykorzystywać środki unijne na dofinansowanie realizowanych inwestycji. Dzięki temu udało się w ostatnim czasie udoskonalić technologię produkcji, a także opracować kilka innowacyjnych na skalę krajową, a może nawet światową produktów do nawożenia upraw ogrodniczych i rolniczych. Na te cele w ostatnich latach pozyskano prawie 8 mln złotych. Firma na stałe współpracuje z praktycznie wszystkimi polskimi ośrodkami naukowymi oraz instytutami badawczymi, dzięki czemu z jednej strony wspomaga polską naukę, a z drugiej strony może korzystać z jej osiągnięć i je komercjalizować. Takim ostatnim przykładem będą nowej generacji prozdrowotne produkty do żywienia zwierząt czy wprowadzane praktycznie co roku nowej generacji nawozy. Chcemy być rozpoznawalnym dostawcą agroinnowacyjnych produktów dla rolnictwa, na całym świecie. Obchodzony w tym roku jubileusz 25 lecia powstania naszej firmy, która jest najdłużej funkcjonującym polskim prywatnym przedsiębiorstwem nawozowym doskonale pokazuje, w jaki sposób dzięki zaangażowaniu całego zespołu naszej firmy można osiągać sukcesy w produkcji nawozów. Nasza firma od samego początku swojego istnienie nie zanotowała także roku ze stratą, a wręcz przeciwnie co roku mamy najczęściej dwucyfrowy wzrost obrotów. Wszystko to pokazuje, że nasze produkty cieszą się coraz większym uznaniem naszych klientów w kraju i zagranicą. Zawsze staramy się być o krok przed konkurencją. Dzięki temu możemy zaspokajać potrzeby najbardziej wymagających rolników – mówił H. Kardasz.

intermag, nawozy, mikrokomplex, jagodnik, Hubert KardaszJak informował H. Kardasz, kluczowe cele dla ich firmy na najbliższe dwa lata to: 20% roczne tempo wzrostu przychodów, 20% udział dodatków prozdrowotnych dla zwierząt w sprzedaży, 40% udział unikalnych innowacyjnych produktów w sprzedaży i 60% udział eksportu w sprzedaży. Ich firma w 2014 roku swoje nawozy będzie dostarczać już do wszystkich krajów UE. Ma także bardzo mocną pozycję na rynkach Wschodnich ze szczególnym znaczeniem Ukrainy, gdzie oferuje już 50 rodzajów nawozów dolistnych, zajmując 5 miejsce jeśli chodzi o dostawcę nawozów dolistnych.

Więcej informacji o nowych nawozach zaprezentowanych na konfernecji prasowej już wkrótce na portalu jagodnik.plPoprzedni artykułBorówki w Chile
Następny artykułRibena w japońskich rękach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj