Rozwiązania firmy Koppert do uprawy truskawek
Coraz więcej plantatorów prowadzących intensywną uprawę truskawek w tunelach foliowych decyduje się na uprawę truskawek tylko przez jeden sezon. Po tym czasie uprawa jest likwidowana, zagony odkażane i po kilku tygodniach od tego zabiegu przystępuje się do założenia uprawy.

We wspomnianej powyżej technologii truskawki odmiany ‘Flair’ uprawia się w gospodarstwie Kozacka Truskawka. W takich technologii bardzo ważne jest utrzymanie dobrej kondycji gleby. Dlatego też, po jej odkażaniu warto zastosować grzyby z rodzaju Trichoderma zawarte w preparacie np. Trianum P. Dlaczego warto stosować ten produkt zarówno po odkażaniu jak też na początkowym okresie wzrostu roślin, w materiale filmowym informuje Tomasz Domański z firmy Koppert Polska. Zastosowanie tych rozwiązań w połączeniu z odkażaniem gleby i optymalnym nawożeniem powoduje, że na tym samym stanowisku truskawki uprawia się już od 7 lat.

Nieodłącznym elementem wpływającym na wielkość i kształt owoców jest dobre zapylenie kwiatów. W tym celu bardzo ważne jest zastosowanie trzmieli. W tym celu w jednym solowym tunelu należy umieścić jeden ul z serii Natupol, zawsze najlepiej w środku tunelu.

Więcej ciekawych informacji rekomendowanych w uprawie truskawek na przyspieszony zbiór znajdziecie w materiale filmowym:

Poprzedni artykułPolskie truskawki ze szklarni już od kwietnia w sprzedaży
Następny artykułZgoda na dopłaty do nawozów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj