Borówki w czasie kwitnienia

W okresie kwitnienia borówki warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zabiegi zapobiegawcze przeciwko szarej pleśni i antraknozie. Sprawcy obu chorób infekują kwiaty, a ich początkowy rozwój może mieć w początkowym okresie charakter utajony. Jak zaplanować zatem ochronę? Wyjaśnia Barbara Witkowska z firmy Bayer.

W czasie kwitnienia borówki warto sięgnąć po najlepsze rozwiązania przeciwko szarej pleśni i antraknozie, które to choroby w tym właśnie okresie maja swój początek. Obie choroby bardzo skutecznie można wyeliminować stosując Luna Sensation 500 SC – informuje Barbara Witkowska. Fungicyd ten zarejestrowany jest do zwalczania rdzy wejmutkowo-porzeczkowej, opadziny liści, amerykańskiego mączniaka agrestu, szarej pleśni i antraknozy w uprawie borówki. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,6-0,8 l/ha, a maksymalna to 0,8 kg/ha. Zaleca się w sezonie wykonać tym fungicydem nie więcej jak 2 zabiegi. Okres karencji dla borówki wynosi 7 dni.

Dodatkowo fungicydem wartym użycia w programie ochrony borówki jest Teldor 500 SC. Ma on działanie zapobiegawcze, a ze względu na krótki 3 dniowy okres karencji, można go stosować również w okresie przedzbiorczym.

Polityka prywatnosci *


Poprzedni artykułZagony pod borówkę z agrotkaniną
Następny artykułKonsumpcja truskawek w maju była na drugim miejscu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj