YaraVita FRUTREL – jeden raz w sezonie dla lepszego smaku, barwy i jędrności owoców truskawek

truskawka

Nawozy dolistne to produkty kojarzone z poprawą jakości owoców, będące uzupełnieniem nawożenia doglebowego, zazwyczaj kojarzone z bardzo szybkim działaniem. Tymczasem od co najmniej dwóch sezonów w portfolio Yara Poland dostępny jest nawóz dolistny, który charakteryzuje się długim, kontrolowanym działaniem. Ma również odpowiedni dobór składników pokarmowych wpływających na smak, barwę i jędrność owoców. Jest nim YaraVita FRUTREL, produkowany w Wielkiej Brytanii.  

Jednokrotna aplikacja nawozu w formie oprysku w dawce 3 l/ha jest zalecana w truskawkach na początku kwitnienia. Dzięki odpowiednio dobranej formulacji, składniki pokarmowe takie jak: wapń, fosfor, azot, magnez, bor i cynk pozostają na powierzchni organów. Są przez to równomiernie i długotrwale przez nie pobierane, nawet przez kilkanaście dni po oprysku. Właśnie ta cecha YaraVita FRUTREL jest bardzo często podkreślana przez producentów owoców miękkich w innych krajach Europy. Cenią ten produkt ze względu na wygodę (jednokrotny oprysk) oraz brak potrzeby wykonywania zabiegów dokarmiania dolistnego w czasie kwitnienia (bezpieczeństwo).

YaraVita FRUTREL to nawóz po wieloma względami wyjątkowy, w którym:

–  skumulowano dużą ilość składników pokarmowych,

– dobrano ich odpowiednie proporcje,

– uzyskano to co jest w praktyce niemożliwe, czyli połączenie fosforu i wapnia,

– wprowadzono skoncentrowany roztwór, najczystszych, wyselekcjonowanych alg morskich oraz wydłużono okres działania składników pokarmowych.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka filmu „7 filarów produktowych dochodowej uprawy truskawek”. Dr Andrzej Grenda z firmy Yara Poland prezentuje w nim szczegóły stosowania tego unikalnego produktu w truskawce oraz efektów jego wpływu na plonowanie i jakość owoców roślin jagodowych.

W celu ustalenia precyzyjnych zaleceń nawozowych dostosowanych do konkretnej plantacji zapraszamy do kontaktu z Działem Doradztwa Ogrodniczego w firmie Yara

Więcej informacji dotyczących nawożenie truskawek znajdziecie na stronie firmy Yara poświęconej odżywianiu roślin jagodowych
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here