Jak wykorzystać biostymulację na plantacjach borówki wysokiej?

Na tak postawione pytanie informacji udziela nam Agnieszka Lenart z firmy Timac Agro podczas rozmowy przeprowadzonej z nią w czasie IX Międzynarodowej Konferencji Borówkowej. Przed podjęciem decyzji o tym jakie zabiegi należy przeprowadzić na plantacji konieczne jest przeprowadzenie dokładnej lustracji o oceny faktycznej kondycji roślin oraz liczby pąków generatywnych i liściowych.

W uprawie borówki przed ustaleniem nawożenia doglebowego celowe będzie przeprowadzenie analizy składu chemicznego gleby.

Na wielu plantacjach borówki obserwowane są uszkodzenia mrozowe, na takich plantacjach celowe będzie zastosowanie nawozów mineralnych z biostymulacją. Tak okazuje się, wpływa nie tylko na kondycję roślin czy też jakość plonu, ale również pozytywnie na wartości prozdrowotne owoców.

Więcej o tym kiedy rozpocząć nawożenie plantacji borówek i w jaki sposób wspierać rośliny uszkodzone przez mróz czy też wiosenne przymrozki dowiecie się w przygotowanym materiale filmowym:Poprzedni artykułYaraVita FRUTREL – jeden raz w sezonie dla lepszego smaku, barwy i jędrności owoców truskawek
Następny artykułPolskie truskawki szklarniowe – sezon już trwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj