Choć trwają właśnie zbiory truskawek, a niebawem rozpoczną się także dostawy świeżych malin i borówek z krajowych plantacji, warto zastanowić się nad tym, czy zakup nawozów na kolejny sezon już teraz może okazać się trafionym pomysłem. Ponieważ jest to pora roku w której na rynku nawozowym ruch panuje mniejszy niż zwykle, to niektóre firmy obniżają ceny a inne przygotują specjalne oferty. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, by były to nawozy, które dzięki swej kompozycji z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w uprawie jagodowych.  Tu na pierwszy plan wybijają się produkty bezchlorkowe jak i te z obniżoną zawartością chlorków. Przed plantatorami owoców jagodowych właśnie otwiera się okazja, by wejść w posiadanie części nawozów nie płacąc za nie!

Jakie nawozy sprawdzają się w produkcji jagodowych?

Zdecydowana większość gatunków jagodowych charakteryzuje się wrażliwością na chlorki. Z uwagi na ten fakt korzystniej jest stosować nawozy ubogie w nie a nawet zupełnie ich pozbawione. Podniesiona zasobność chlorków w glebie skutkuje osłabieniem wzrostu roślin oraz negatywnie wpływa na jakość, smak i ilość uzyskiwanego z nich plonu. Chlor jest ważnym pierwiastkiem, lecz z reguły występuje obficie w glebie i nie ma potrzeby jego uzupełniania. W nowoczesnych nawozach jego miejsce zajmuje siarka, której w glebach jest coraz mniej. A pierwiastek ten ogrywa wielką rolę dla właściwego wzrostu i plonowania roślin. Planując zakupy na kolejny sezon warto kierować się nie tylko kryterium ceny, ale także przydatności poszczególnych produktów do zastosowania we własnym gospodarstwie. Szczęśliwie się składa, że kilka z nich objętych zostało właśnie interesującą promocją.

Jakie produkty objęte są promocją?

Pierwszym z nich jest Fructus Truskawka. To bezchlorkowy nawóz mineralny przeznaczony do nawożenia truskawek w uprawie gruntowej, a także malin, porzeczek, poziomek, agrestu i innych owoców jagodowych. Posiada w swym składzie dużą ilość coraz bardziej deficytowej siarki i potrzebnego do tworzenia się obfitego plonu potasu. Niewątpliwą zaletą jest doskonale zbilansowany skład umozliwiający pełne wykorzystanie potencjału plonotwórczego uprawianych roślin. Fructus Ogrodnik jest bezchlorkowym, mineralnym nawozem ogrodniczym przeznaczonym do nawożenia warzyw, krzewów i drzew ozdobnych, trawników, a także drzew i krzewów iglastych oraz owocowych. Zawiera sporą ilość siarki, a także m.in. po 10% potasu i azotu. Plantena Max również jest bezchlorkowym, nowoczesnym, mineralnym nawozem ogrodniczym o uniwersalnym działaniu. Produkt znajduje zastosowanie w żywieniu drzew i krzewów owocowych, warzyw w uprawie polowej i pod osłonami (uprawianych w glebie, a także na podłożach torfowych i korowo-torfowych), truskawek i innych owoców jagodowych, jak również roślin uprawnych o wysokich wymaganiach względem potasu. Czwartym produktem ujętym w promocji firmy Fosfan jest LagronVIT. To granulowany produkt wieloskładnikowy o obniżonej zawartości chlorków, przeznaczony do nawożenia drzew i krzewów owocowych, warzyw w uprawie polowej oraz roślin uprawnych szczególnie okopowych, takich jak ziemniaki czy buraki. Wysoka zawartość potasu oraz odpowiednie proporcje makroskładników pokarmowych zapewniają uzysk wysokich plonów z uprawianych roślin, a także dobrą ich jakość polegającą na wysokim udziale plonu handlowego w plonie głównym.

Owoce truskawki odmiany 'Grandarosa” wyprodukowane w oparciu o technologię nawożenia marki Fructus.

Jak skorzystać z promocji?

Aby skorzystać z promocji należy dokonać zakupu wyżej wymienionych produktów nawozowych u dowolnego dystrybutora marki Fructus. Promocja już trwa, rozpoczęła się wraz z pierwszym dniem czerwca i potrwa do września lub do wyczerpania zapasów. Do każdej zakupionej partii 500 kg produktów objętych promocją plantator otrzyma 25 kg opakowanie Fructus Truskawka gratis! Po zakupie należy skontaktować się z przedstawicielami firmy Fosfan by poinformować o udziale w promocji i skorzystać z gratisu. Konieczne jest zachowanie dowodu zakupu. O regulamin promocji jak i wszelkie inne szczegóły pytać można u:

Łukasz Olender: 696994768

Tomasz Baczewski: 513893762

Zachęcamy do kontaktu!

Materiał promocyjny firmy Fosfan SAPoprzedni artykułNawożenie borówki. Co zrobić żeby wszystkie jagody były duże i trwałe?
Następny artykułWczesna odmiana czerwonej porzeczki o słodkich owocach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj