Borówki rosną i z każdym dniem są coraz większe. Na tym etapie wzrostu borówkowych krzewów ważne jest zadbanie o dobre ich odżywienie tak by wszystkie owoce osiągnęły wyrównane rozmiary. Kluczowe na tym etapie wzrostu jest też zwrócenie uwagi na jakość: twardości trwałość owoców. Jakie zatem nawożenie zaplonować na okres intensywnego wzrostu jagód? Podpowiada Bartłomiej Drzazga z firmy Timac Agro Polska.   

W tym momencie gdy owce już przyrastają warto w nawożeniu dolistnym wykorzystać dwa produkty. Seactiv Elite dostarczy wapnia i boru oraz azotu, potasu na nośniku biostymulującym Seactiv. Dzięki niemu wszystkie dostarczane składniki mogą być szybko wbudowane w struktury rozwijających się tkanek roślin. Drugi nawóz jaki polecam w tej fazie to Kaoris, przeznaczony do budowania jakości owoców. Mam tu na myśli jakość pozbiorczą, długi shelf life jak również wpływamy na wyrastanie większych i jędrnych owoców. Tak się dzieje ponieważ Kaoris wpływa na lepszy transport wapnia do owoców – wyjaśnia Bartłomiej Drzazga.

Intensywny wzrost zawiązków to również wysokie zapotrzebowanie na wodę. Na plantacjach gdzie prowadzona jest fertygacja warto skorzystać z gamy nawozów z biostymulacją KSC. W tym etapie wzrostu należy podawać już pożywkę z przewagą potasu, bazując na nawozie KSC-3 (czerwony) na przemian z KSC-7 (perłowym). W zakresie dobrego zaopatrzenia owoców w wapń można z kolei sięgnąć po nawóz KSC Adur (roztwór chlorku wapnia), z którego wapń może być szybko pobrany przez korzenie i dostarczony do intensywnie rosnących pędów i owoców.  Poprzedni artykułRusza akcja #CzasNaMrożenie
Następny artykułWarto pomyśleć o zakupie nawozów już teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj