Wczesna odmiana czerwonej porzeczki o słodkich owocach
Nową, alternatywną odmianą czerwonej porzeczki dla sprawdzonej już w uprawie odmiany Jonkheer może być odmiana 'Red Lake’ Marlena®. Ta czerwona porzeczka od 5 lat rozmnażana jest w niemieckiej szkółce w Kimmig, która jest udziałowcem firmy hodowlanej Artevos GmbH.

W ocenie osób zajmujących się tą odmianą, dzięki jej bardzo smacznym, słodkim owocom, ma szansę pozytywnie wpłynąć na zwiększenie konsumpcji tych owoców. Dodatkowo jest mało podatna na choroby, bardzo wcześnie dojrzewa i plonuje na stabilnym poziomie. Jej owoce w Niemczech dojrzewają już w połowie czerwca. Owoce są wysokiej jakości owoce, są mało podatne na wyciekanie soku i atrakcyjne wizualnie. – informują przedstawiciele firmy Artevos.

Marlena® charakteryzuje się wczesnym dojrzewaniem owoców połączonym z uderzająco słodkim ich smakiem. Duże jagody tworzą ładne, długie grona. Mają jaskrawoczerwony kolor, który utrzymują aż do pełnej dojrzałości zbiorczej. Ponadto grona są bardzo dobrze rozłożenie na pędach w średnich i dużych pęczkach, co z jednej strony przekłada się na duży plon, a z drugiej na łatwość zbioru — komentują przedstawiciele Artevos.

W ubiegłym roku areał uprawy odmiany MARLENA® w regionie Oberkirch, uznanym w Niemczech obszarze uprawy owoców miękkich, wynosił od 15 do 20 ha. W międzyczasie obszar ten został powiększony do ponad 30 hektarów, co odpowiada całkowitej produkcji owoców tej odmiany na poziomie około 100–140 ton. 

Dotychczasowe wyniki pokazują, że odmiana ta plonuje na poziomie 10-12 t/ha, dostarczając wysokiej jakości owoce deserowe. 

Osoby zainteresowane uprawą tej odmiany i jej plonowaniem mogą 29 czerwca zapoznać się z jej plonowaniem odwiedzając gospodarstwo Obsthof Blum w Zülpich.

Więcej informacji uzyskacie pisząc lub dzwoniąc do: 

Aleksandar Krdzic und Anja Weisser 
Artevos GmbH
Robert-Bunsen-Str. 7
79108 Freiburg
Tel: +49 (0)761-1 20 92 80
info@artevos.de 
www.artevos.de 

lub

Paul Kimmig 
Baumschule Kimmig
Springstraße 14
77704 Oberkirch
Tel.: 07802 50261
E-Mail: info@baumschule-kimmig.de 
www.baumschule-kimmig.dePoprzedni artykułWarto pomyśleć o zakupie nawozów już teraz!
Następny artykułSzkodniki malin w czerwcu. Gdzie i jak ich szukać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj