Na zakończenie truskawkowego sezonu w gminie Jasieniec, a dokładnie w Woli Łychowskiej 6 lipca odbył się Truskawkowy Bieg Łychowskiej Woli. Była to okazja do aktywności sportowej mieszkańców, ale tez integracji i dobrej zabawy. Oczywiście wśród uczestników tego wydarzenia nie zabrakło też truskawek.

Truskawkowy Bieg Łychowskiej Woli zorganizowany została na taką skalę po raz pierwszy w tym roku. Inicjatorami tego przedsięwzięcia są Magdalena i Andrzej Łuszczyk, pasjonaci sportu i aktywności fizycznej oraz Ewa Maciak i Jacek Pietraszewski aktywni mieszkańcy Łychowskiej Woli. W cały projekt włączała się lokalna społeczność, ale też partnerzy projektu czyli: program Działaj Lokalnie, Stowarzyszenie Warka, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Gmina Jasieniec. Truskawkowy Bieg odbywał się w kategorii dla dzieci i dorosłych oraz tych biegających w systemie Nordic Walking. Do pokonania dla dorosłych była 5 km trasa, a dla dzieci dystans 1 km. W sumie w biegu wzięło udział 90 uczestników. Na wszystkich na mecie czekały odznaczenia. Były tez puchary, wyróżnienia i podziękowania dla wszystkich którzy włączyli w organizację tego wydarzenia. Najmłodsi uczestnicy przygotowali na to wydarzenie prace plastyczne do konkursu „Rozbiegana Truskawka”.

W kategorii dziecięcej zwycięzcami biegu zostali wśród chłopców: Stanisław Honory, Jakub Lep i Artur Gajdziński, a wśród dziewcząt: Julia Paluch, Maria Kaźmierczak i Natalia Kowalczyk.

Wśród dorosłych mężczyzn na podium stanęli Dariusz Paluch (I miejsce), Wiktor Pytlarczyk (II miejsce) i Patryk Łukasiewicz (III miejsce). Najlepszymi biegaczkami okalały się z kolei:  Aleksandra Mądzik (I miejsce), Joanna Leszczyńska (II miejsce) i Ilona Janus (III miejsce). W kategorii Nordic Walking z najlepszymi wynikami bieg ukończyły Ewa Maciak, Anna Orzechowska i Joanna Ziemiańczyk.   

Za najbardziej rozbiegane sołectwo (decydowało tu liczba uczestników z poszczególnych sołectw) uznano Łychowska wole, a kolejna miejsca zajęli mieszkańcy Przydróżka i Jasieńca.

Bardzo się cieszę ze wszystko udało nam się tak zorganizować, i że zebraliśmy taka liczbę uczestników. Udało się nam pozyskać sponsorów, zaangażować całe lokalne środowisko i razem spędzić czas. To jest dla  Nas najważniejsze – powiedziała na zakończenie spotkania Magdalena Łuszczyk zalewając, że kolejne edycje Truskawkowego Biegu będą realizowane w następnych latach.  Poprzedni artykułPrezydent Polski i Minister Rolnictwa odwiedzają gospodarstwo jagodowe w Wielkopolsce
Następny artykułSusza ma być mniej groźna w kolejnych sezonach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj