Timac Agro po raz kolejny zaskakuje wprowadzając na rynek wyjątkową gamę produktów nawozowych DNA Performance. Co się kryje pod tą tajemniczą nazwą? Już nie tylko wyjątkowa biostymulacja ale też działanie na ekspresję genów a w efekcie jeszcze lepsze odżywienie roślin. Uroczysta premiera nowej gamy nawozów miała miejsce 11 stycznia w Serocku, gdzie wyjaśniono co oznacza DNA Performance.

W dążeniu do innowacji

Rok 2022 to zarazem 17 rok działalności Timac Agro Polska. Dzisiejszą wersje firmy wywodzącej się z francuskiej grupy Roullier, prezes zarządu Timac Agro Polska Agata Stolarska określiła jako Beta 17.0. Wersję nowoczesną i dopasowaną do potrzeb rolników i zmian środowiskowych. Po pierwsze cały czas pamiętamy skąd się wywodzimy i że jesteśmy częścią grupy Roullier i Timac Agro International. Stawiamy na ludzi i ciągle rozwijamy nasza ofertę produktową. Jesteśmy solidnym partnerem biznesowym dla naszych partnerów handlowych i dla naszych klientów końcowych. Nasza strategia opiera się na zrównoważonym podejściu do rozwoju biznesu i całego rolnictwa – podkreślała Agata Stolarska.

Agata Stolarska
Agata Stolarska prezes zarządu Timac Agro Polska

Grupa Roullier posiada obecnie 4 zakłady produkcyjne, oraz filie w 122 krajach zatrudnia łącznie 8500 osób. Obroty grupy za rok 2019 rok wyniosły 2,5 mld euro. Bardzo ważnym elementem całej grupy jest CMI – Światowe Centrum Innowacji Roullier w Saint Malo w Bretanii. To właśnie tam 60 naukowców pracuje na d doskonaleniem produktów oraz technik żywienia roślin i zwierząt. Na całym świecie Timac Agro budowane jest na wyjątkowym modelu biznesowym, stanowiącym połączenia wartości rolnika-dystrybutora oraz Timac Agro poprzez zespół doradców terenowych. W Polsce na tę chwilę działa ich już 100 doradców terenowych będących w stałym kontakcie z rolnikami.   

DNA Performance – co to oznacza?

DNA Performance to efekt zaawansowanych badań genetycznych całego zespołu naukowców pracujących w Centrum Innowacji w Saint Malo i 7 lat badań. W tym czasie w celu potwierdzenia i sprawdzenia skuteczności nowych produktów nawozowych przeprowadzono 450 badań naukowych, 200 kombinacji w doświadczeniach polowych  przeszło 250 testów demonstracyjnych w poszczególnych krajach. I tak oto powstała grupa nawozów, która odżywia rośliny wykorzystując efekt ekspresji genów.

Co oznacza pojęcie DNA w odniesieniu do nowej gamy nawozów Timac Agro? D – od słowa Distress, czyli takie odziaływanie na rośliny by ograniczyć negatywne skutki stresów działających na rośliny. Polega to na dostarczeniu roślinom składników odżywczych (i nie tylko), które pozwolą uchronić przed skutkami stresu. „N” to z kolei NUTRITION, czyli odżywianie rośliny – rozwój systemu korzeniowego, poprawa dostępności składników odżywczych i ich lokowania w roślinie. „A” to jak Amelioration, czyli ulepszanie. Ta część odnosi się do potencjału genetycznego roślin i aktywności tysięcy genów, pozwalających na maksymalne wykorzystaniu potencjału genetycznego roślin, zwłaszcza w kontekście uzyskania jak najlepszych plonów  –  wyjaśniał Krzysztof Oksentowicz, dyrektor handlowy Timac Agro Polska. To właśnie precyzyjne odżywanie roślin i oddziaływanie na ich procesy życiowe jest „klu” nawozów z gamy DNA Performance.

Timac Agro Polska
Prelegenci uroczystej gali DNA Performance

Nawozy o specyficznym działaniu na rośliny

DNA jest ściśle związane z gamą nowych produktów, które tworzą poszczególne nawozy. Pierwszy z nich to GENAKTIS wpływający na lepszą fotosyntezę, poprawę transportu składników odżywczych w roślinach i kumulowanie krzemu w ścianach komórkowych. KAORIS ma  kolei ograniczać skutki stresu abiotycznego, poprawiać wchłanianie i transport składników odżywczych a w rezultacie zapewnić lepsze parametry jakościowe warzyw i owoców. SEACTIV działa z kolei na komórki i podnosi ich odporność na stres (wychwytywanie i neutralizacja wolnych rodników) oraz poprawia efektywność fotosyntezy (zwiększenie produkcji chlorofilu). ASTELIS to z kolei nawóz dolistny i doglebowy, dedykowany przede wszystkim do stosowania w uprawie zbóż i kukurydzy. Ostatni w plejadzie to nawóz IRYS, cechujący się kontrolowanym przez rośliny stopniem uwalniania poszczególnych składników ożywczych. To zasługa opatentowanej molekuły hydrożelowej.

Wszystkie produkty z gamy DNA PERFORMANCE będą dostępne w sprzedaży już w tym sezonie. Więcej o nich przeczytacie w czasopiśmie JAGODNIK #KtoCzytaTenWie

Poprzedni artykułFirma Koppert prezentuje nowy wizerunek marki, inspirowany naturą
Następny artykułJagodnikowe „Oscary” i nagrody Pieniążka na XII edycji TSW 2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj