Pierwsze zabiegi na plantacjach truskawek po zimie


W najbliższą środę, tj. 24 lutego o godzinie 18.00 rozpocznie się webinar zatytułowany „Pierwsze zabiegi na plantacjach truskawek po zimie”. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Akademia Uprawy Truskawek 2021. Tym razem do wirtualnego studia zaproszonych zostało 4 ekspertów, którzy opowiedzą o tym od czego zacząć prace w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie.

Kto tym razem zabierze głos na AUT 2021?

Środowe spotkanie rozpocznie się od prezentacji Michała Malickiego z Agrii. W jej trakcie specjalista opowie o wynikach pierwszych lustracji plantacji truskawek. Porówna też sytuację i warunki w obecnym sezonie z tymi w analogicznym okresie poprzedniego roku. To pozwoli mu wydać zalecenia i rekomendacje dotyczące pierwszych zabiegów. Po nim mówił będzie Zbigniew Pisarek z Flevoplant. Jego wystąpienie zdominowane będzie tematyką uprawy odmiany ‘Flair’ na jak najwcześniejszy zbiór. Poruszy także kwestię dostosowywania zamawianych sadzonek do osiągania spodziewanych efektów produkcyjnych. Specjalista zadeklarował także omówienie realiów uprawy późniejszych odmian, jak na przykład ‘Magnus’. W trakcie tej prezentacji swymi uwagami na temat formowania i wyścielania zagonów podzieli się Tomasz Poliszak z Agrimpex-u. On też uczestniczył będzie w prezentacji Jacka Witkowskiego z Timac Agro Polska. Podczas tego ostatniego już wykładu opowie o materiałach do okrywania plantacji wiosną w celu zabezpieczenia ich przed przymrozkami i przyśpieszenia owocowania. Mówił będzie też o okrywach jesiennych i zimowych. Wystąpienie specjalisty z TAP dedykowane będzie z kolei kwestii żywienia i biostymulacji truskawek z uwzględnieniem różnic wynikających z odmiennych systemów uprawy – tunelowa, pod płaskimi okrywami, otwarty grunt.

Widzowie transmisji na żywo zyskają możliwość zadawania pytań

Ważna informacja: plantatorzy oglądający webinar na żywo będą mieć możliwość komentowania wystąpień, rozmów z innymi widzami a przede wszystkim zadawania pytań przedstawicielom firm. Zdalna konferencja pt. „Pierwsze zabiegi na plantacjach truskawek po zimie” to zatem dobra okazja do zasięgnięcia profesjonalnych porad. Większość pytań poddamy pod dyskusję. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 18.00, a dokładny termin jego zakończenia zależy głównie od Państwa, tj. od ilości pytań, które zadacie. Proponuję jednak, by wygospodarować te 2-3 godziny w środowy wieczór na rozważania dotyczące nadchodzącego sezonu. Transmisję można oglądać na kanale czasopisma Jagodnik w serwie YouTube i na profilu czasopisma na Facebook-u. Tam też dostępne będą nagrania w późniejszych terminach, więc osoby które nie będą mogły uczestniczyć w webinarze w czasie rzeczywistym uzyskają dostęp do jego zapisu w późniejszym terminie. Z uwagi na interaktywny charakter wydarzenia o wiele bardziej opłaca się być z nami na żywo.

Program spotkania

Poniżej zamieszczam podsumowanie programu środowej AUT 2021. Uwzględnia on tytuły wystąpień reprezentantów firm zaproszonych do udziału w wydarzeniu. Wierzę, że taka kompozycja poruszanych wątków zaciekawi Państwa i zachęci do spotkania z nami w trakcie webinaru. Serdecznie zapraszam.

1. Planując nadchodzący sezon przypomnijmy sobie czym zaskoczył nas miniony –  Michał Malicki

2. Prawidłowo rozpocząć uprawę – Zbigniew Pisarek, Flevoplant

3. Zarządzanie klimatem w uprawie pod niskimi osłonami – Tomasz Poliszak, Agrimpex

4. Trendy w nawożeniu truskawki w 2021. Jak osiągnięcia duże plony o wysokiej jakości? – Jacek Witkowski, Timac Agro

Nie przegap webinarium! Zapisz się na wydarzenie i otrzymaj powiadomienie:
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here