Optymalizacja programów nawożenia borówki

Borówka odmiany ChandlerBorówka wysoka to gatunek wymagający specyficznego nawożenia. Dlatego firmy nawozowe, cały czas poszukują rozwiązań, które z jednej strony zagwarantują odpowiednej wielkości plon – zbliżony do 20 t/ha, ale również bardzo dobrej jakości – wielkość i trwałość. Te elementy decydują o powodzeniu sprzedaży owoców.

Jednym z takich produktów jest bez wątpienia nawóz YaraTera Superba BLUE, który jest pierwszym dedykowanym nawozem do uprawy borówki. Produkt ten wyróżnia odpowiednio dobra zawartość azotu amidowego, który rozkładając się w glebie dostarcza roślinom niezbędne ilości azotu amonowego, a więc optymalnego dla borówki. Produkt ten rekomendowany jest do podawania przez system fertygacyjny. Zawiera też w swoim składzie również fosfor, potas oraz schelatowane mikroelementy.

Więcej o tym nawozi oraz nawożeniu borówki dowiecie z informacji przedstawionych przez Michała Wojcieszka z firmy Yara Poland podczas XI Międzynarodowej Konferencji Borówkowej.Poprzedni artykułChciwi pośrednicy zarabiają na truskawkach
Następny artykułCo czeka rynek owoców deserowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj