Nowe odmiany jagody kamczackiej


We Francji pojawiły się w sprzedaży rośliny nowych odmian jagody kamczackiej. Nazywają się ‘Kapa’ i ‘Tanu’. Będą zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Fruit Logistica na stoisku firmy Multibaies w hali 22.

‘Kapu’ i ‘Tana’ – odmiany jagody kamczackiej o japońskim rodowodzie

Te dwie odmiany jagody kamczackiej polecane są do uprawy w umiarkowanym klimacie. Wykazują dużą tolerancję co do gleby, w którą są sadzone. Zostały wyhodowane wyłącznie w oparciu o japoński materiał genetyczny (Lonicerea caerulea ssp. emphyllocalyx), lecz prace hodowlane koordynował dr. Maxine Thompson z Oregonu w USA. Ich efektem było stworzenie odmian wyróżniających się większymi owocami, późniejszym kwitnieniem oraz wzniesionym pokrojem.

Gdzie kupić?

Opisywane nowe odmiany jagody kamczackiej są dostępne w ofercie firmy Multibaies. Podmiot ten posiada wyłączną licencję na teren Europy na rozprowadzanie ich. Szkółka zainwestowała ostatnio w laboratorium kultur tkankowych. Choć powszechniej kojarzona jest z propagacją odmian borówki amerykańskiej, podmiot ma ambicje stać się jednym z europejskich liderów w zakresie dostarczania sadzonek jagody kamczackiej.


Pépinières Multibaies

www.multibaies.com
Tel. : 00 33 (0)2 41 42 14 14
Mail : contact@multibaies.comFruit Logistica 2018 – Berlin – Hall 22 B-04

 


 

 

Poprzedni artykułPolish Berry Cooperative i Browar Stu Mostów zapraszają na borówkowe piwo!
Następny artykułMiędzynarodowa Konferencja Borówkowa 2018 i #borówkowe wyzwania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj