Współczesne ogrodnictwo stało się wysoce wyspecjalizowane i profesjonalne. W prowadzeniu gospodarstwa wykorzystującego nowoczesne technologie coraz większego znaczenia nabierają aspekty z pozoru marginalne. Jednak to właśnie suma szczegółów przesądza wielokrotnie o wypracowaniu dochodowości lub o braku zysku. Czynników determinujących powodzenie w produkcji owoców premium jest coraz więcej. Być może dla tego na rynku pojawiają się rozwiązania, które służą temu, by szybko i efektywnie monitorować i zarządzać zmiennymi czynnikami uprawy. Planowanie poszczególnych prac i zabiegów w oparciu już nie tylko o aktualne dane ale i precyzyjne prognozy rozwoju przyszłych scenariuszy jest dzięki nim możliwe, co znacznie ułatwia produkcję wysokiej jakości owoców deserowych.

Digitalizacja zarządzania uprawami w gospodarstwie

Reprezentuję firmę Agronetpro, która oferuje rodzimym plantatorom m.in. stacje pogodowe. Mogą one być dzięki modułowej budowie skonfigurowane w taki sposób, by najlepiej sprawdzały się pod osłonami, np. w tunelach. Można je jednak skonstruować i tak, by stanowiły precyzyjny instrument diagnostyki warunków w jakich uprawa realizowana jest w otwartym gruncie. Całość działa bezprzewodowo – do centralnej stacji podłączyć można w zasadzie nieograniczoną liczbę czujników by doskonale wiedzieć co dzieje się w całym gospodarstwie. Mamy też intuicyjną w obsłudze aplikację – mówił w trakcie instalacji stacji pogodowych w gospodarstwie dr Pawła Krawca w Karczmiskach Kamil Koc z firmy Agronetpro. Dzięki dokładnym danym z pola będzie można precyzyjnie dostosować strategię ochrony do panujących w kwaterach sytuacji i zagrożeń. Pozwoli to nie tylko uzyskać korzystny efekt w postaci zwiększenia efektywności prac i wykonywanych zabiegów podnosząc produktywność roślin, ale także wygenerować znaczące w skali każdego sezonu oszczędności nakładów ponoszonych na ś.o.r.

Więcej na filmie

W trakcie prac monterskich wykonywanych przez Kamila Koca gospodarz projektu Borówkowe Factory dr Paweł Krawiec zdecydował się go zapytać o kilka istotnych dla każdego plantatora rzeczy. Rozmowa obu panów została utrwalona w formie filmu. Zachęcam do jego obejrzenia. W razie kolejnych pytań czy wątpliwości można skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami firmy Agronetpro. Jedną z najlepszych ku temu sposobności będzie udział w finale projektu Borówkowe Factory, gdzie firma ta będzie mieć swoje stoisko. Wydarzenie odbędzie się w gospodarstwie dr Pawła Krawca w Karczmiskach 8 września 2023 (Rejestracja). Póki co, zapraszam na film:Poprzedni artykułOdmiany borówek od Fall Creek podczas Field & Forum 2023
Następny artykułOpakowania na owoce dopasowane do potrzeb plantatorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj