Nowa jakość podłoży kokosowych dostępna dla polskich producentów

Angielska firma Botanicoir zajmująca się produkcją podłoży kokosowych wprowadziła na rynek nowy produkt o nazwie Precision Plus Ultra. Podłoże to jest dostępne zarówno w formie mat do uprawy truskawek jak i kontenerów o pojemności 7,5 l przeznaczonych do upraw malin i jeżyn.

Uprawa truskawek w szklarni w podłożu Precision Plus Ultra z firmy Botanicoir

Podłoże Precision Plus Ultra jest na tyle unikatowym produktem, że proces jego produkcji został opatentowany (numer patentowy GB2543968). Opracowaliśmy unikalną metodę wytwarzania substratu, który łączy w sobie trzy różne rodzaje frakcji. To daje mieszankę o luźniejszej strukturze i lepszych właściwościach powietrznych. Sprawia to, że jest to produkt idealny do produkcji owoców jagodowych. Większa ilość porów wypełniona powietrzem sprawia, że podłoże ma bardzo dobry drenaż, jednocześnie sprzyja szybkiemu nawodnieniu substratu. Podłoże to jest wynikiem wielu lat ciężkiej pracy i wspólnej wymiany doświadczeń pomiędzy nami a producentami – wyjaśnia Kalum Balasuriya, dyrektor zarządzający Botanicoir.

System korzeniowy malin uprawianych w substracie kokosowym z firmy Botanicoir

W Polsce wyłącznym dystrybutorem podłoży marki Botanicoir jest firma Agronom Fruit. Nowe podłoże Precision Plus Ultra testujemy w naszym gospodarstwie Agronom Berries od dwóch lat. Jest to nowa jakość wśród produktów tego typu. W workach z nowym podłożem kontrola wilgotności jest dużo łatwiejsza. Ponadto wybaczają one więcej błędów, których ciężko jest uniknąć przy tego typu produkcji. Są tym bardziej idealną opcją dla osób, które dopiero zaczynają produkcję owoców w podłożach o ograniczonej objętości – informuje Krzysztof Sak z firmy Agronom Fruit. Z obserwacji poczynionych w tej firmie wynika, że zalanie worków z tym innowacyjnym podłożem jest niemal niemożliwe. Firma Agronom Fruit na polski rynek dostarcza maty do produkcji truskawek (z dowolną ilością otworów pod rośliny w cenie) oraz gotowe foliowe doniczki do produkcji malin. W oby przypadkach podłoże jest wcześniej myte oraz buforowane do bardzo wysokiego standardu, dzięki czemu rośliny trafiają od razu do idealnego środowiska, co przekłada się na ich lepsze ukorzenianie i późniejszy wzrost. Z informacji jakie uzyskaliśmy od kilkunastu producentów z Wielkiej Brytanii jednoznacznie wynika, że nowe podłoże wyraźnie przyczyniło się do uzyskania wyższych plonów. Ponadto maty z Precision Plus Ultra mogą być użytkowane nawet 3 lata co znacznie wpływa na aspekt finansowy produkcji”.

Więcej informacji o tym nowatorskim podłożu udziela Krzysztof Sak, tel 500 530 977.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here