Borówkowe wyzwania na Międzynarodowej Konferencji Borówkowej 2018

Przed nami już VI Międzynarodowa Konferencja Borówkowa, która jak co roku będzie okazją do pozyskania najnowszej wiedzy z zakresu uprawy borówki. Razem podejmiemy borówkowe wzywania! A jest ich sporo.

Przy rosnącej produkcji zarówno w Polsce, jak też innych krajach europejskich, należy się liczyć ze wzrostem podaży owoców borówki na rynku. Czy oznaczać to będzie spadek cen sprzedaży? Wcale nie musi. Trzeba jednak nad tym popracować, dbając o jak najlepsza jakość, odpowiedni zbiór owoców i traktowanie ich po zbiorze. Równie ważne są działania promujące spożywanie tych owoców, także na naszym wewnętrznym rynku.

Wśród borówkowych wyzwań na najbliższe lata, stanie się na pewno zapewnienie odpowiedniej liczby pracowników do zbioru owoców. Tu należy się spodziewać wzrostu kosztu zbiorów, w związku z rosnącymi oczekiwaniami potencjalnych pracowników oraz coraz mniejsza ich dostępnością. Dlatego istotne  staje się tu korzystanie z rozwiązań, które pozwolą usprawnić i przyspieszyć zbiory owoców. Podczas konferencji można będzie się dowiedzieć o nowych zasadach zatrudniania pracowników (obowiązują od 1 stycznia 2018), jak również jak można usprawnić zbiory borówki i tym samym obniżyć związane z tym koszty.

Szczegółowy program Konferencji przesyłam w załączniku lub jest dostępny tutaj:  http://www.konferencjaborowkowa.pl/program/

Przez organizację Międzynarodowej Konferencji Borówkowej staramy się stawić czoło borówkowym wyzwaniom. Przedstawiamy trendy w uprawie i sprzedaży, zapraszamy najlepszych specjalistów by podzielili się z nami swoją wiedzą, spotykamy się w plenerze by od najlepszych ekspertów uczyć się praktycznych zasad prowadzenia plantacji. Osoby które nie dokonały jeszcze Rejestracji zapraszam by to uczynić i wziąć udział w najważniejszym dla borówkowej branży wydarzeniu. Link do Rejestracji – http://www.konferencjaborowkowa.pl/rejestracja-2/

 

Dla wszystkich uczestników pakiet materiałów konferencyjnych. W tym roku wszystkie wykłady oraz dodatkowe artykuły, dotyczące borówki zebraliśmy w blisko 200 stronicową publikację zatytułowaną „Nowoczesna Uprawa Borówki – Borówkowe wyzwania”. Otrzymacie ją na Konferencji. Na zdrowe napoje w czasie zaprasza w tym roku firma Marwit.

Drugi dzień Konferencji Borówkowej to już tradycyjnie spotkanie plenerowe. Tym razem zaprosimy Was na plantacje w okolicach Błędowa. Będzie pokaz cięcia owocujących kilkuletnich krzewów odmian Bluecrop, Nelson i Spartan w wykonaniu Pawła Korfantego. Będą też zalecenia jak prowadzić krzewy w pierwszych latach wzrostu – udzieli ich Leon Schrijnwerkers z Holandii. Nie zabraknie też maszyn niezbędnych na borówkowych plantacjach.

VI Międzynarodowa Konferencja Borówkowa już 1-2 marca. Tam spotykają się ludzie, którzy chcą rozwijać swój borówkowy biznes.Poprzedni artykułNowa jakość podłoży kokosowych dostępna dla polskich producentów
Następny artykułCzy media społecznościowe mogą pomóc czarnej porzeczce?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj