Nawożenie truskawek w tunelach według Agrosimex

Truskawki już kwitną i zawiązują pierwsze owoce



Firma Agrosimex uczestniczy w projekcie „Truskawki w tunelach” realizowanym w gospodarstwie Kozacka Truskawka należącym do Konrada Kozakiewicza. W portfolio tej firmy znajduje się wiele produktów, a wśród nich nawozy przydatne do żywienia truskawek uprawianych pod osłonami i nie tylko. Pani Barbara Błaszczyńska przy okazji lustracji kwatery, w której Agrosimex realizuje doświadczenia podzieliła się ważnymi informacjami dotyczącymi sposobu nawożenia roślin pozwalającego na zachowanie ich w dobrej kondycji nawet w trudnych warunkach uprawy.

Nawożenie dolistne odpowiedzią na stres

Rośliny doświadczają w ostatnim czasie trudnych warunków. Dni są wprawdzie ciepłe i słoneczne, ale noce bardzo zimne, często z przymrozkami. Jednym z preparatów, które pomagają truskawkom w stresujących warunkach uprawy jest Maral, produkt zawierający ekstrakt z alg morskich. Korzystnie na kondycję truskawek wpływa także aplikacja ASX Tytan plus czy ASX Krzem plus. – informuje B. Błaszczyńska. Zależnie od aktualnych potrzeb na plantacji można wykorzystać jeden z tych produktów. Każdy z nich można aplikować przy okazji przeprowadzania zabiegów grzybobójczych, co ogranicza nakład pracy ale w żaden sposób nie obniża efektywności działania nawozu czy stosowanego z nim w mieszaninie zbiornikowej fungicydu.

Nawożenie nakierowane na jakość owoców

Jednym z kluczowych pierwiastków odpowiedzialnych za budowę dobrego jakościowo plonu jest wapń. Agrosimex w swym obszernym portfolio posiada kilka produktów zawierających ten pierwiastek, które można użyć do nawożenia truskawek. W ich gronie wymienić można Metalosate Calcium, Folanx Ca29 czy Rosastop Ca. Je także można stosować nalistnie łącznie z preparatami krzemowymi i fungicydami.

Fertygacja truskawek

Pierwiastkiem o którym musimy pamiętać jest potas. Wpływa on na smak i wielkość owoców. Podajemy go poprzez nawóz Ultrasol 12-12-36 i KTS. Pierwszy z nich ma postać krystaliczną, drugi płynną. Ich aplikacja nie przysparza więc trudności, nie zapychają instalacji fertygacyjnej. CaTS z kolei jest źródłem przyswajalnego wapnia z gleby. – mówi B. Błaszczyńska. Więcej o wymienionych produktach, sposobach ich aplikacji i działaniu można dowiedzieć się z poniższego filmu:







Poprzedni artykułWieści z plantacji borówki. Chandler – przemarznięcia i migracja misecznika. FILM
Następny artykułMalinowe Factory 2020 – będzie kontynuacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj