Dla truskawek i nie tylko na expoSE i expoDirekt
Tegoroczna edycja duetu niemieckich targów expoSE & expoDirekt odbywających się w dniach (22-23 listopada) w Karlsruhe była doskonałą okazją do zapoznania się z trendami dotyczącymi rekomendowanych lub wprowadzanych na rynek odmianami truskawek, malin, jeżyn czy borówek. Jak zwykle interesująca była wystawa maszyn i rozwiązań wykorzystywanych w tych uprawach. 

Podczas tegorocznej edycji targów expoSE i expoDirekt swoją ofertę zaprezentowało 430 wystawców z dwunastu krajów. W ramach expoSE swoją ofertę prezentowały firmy kierujące swoją ofertę dla producentów owoców jagodowych. Z kolei expoDirekt to rozwiązania i propozycje dedykowane sprzedaży bezpośredniej. Jak podają organizatorzy targi odwiedziło w tym roku 5500 osób z 37 krajów. 

Nastroje na targach były dobre. Jesteśmy zadowoleni z wyników targów” – podsumowuje Simon Schumacher, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Południowoniemieckich Szparagów i Plantatorów Truskawek (VSSE – Verband Süddeutscher Spargel- und Erdbeeranbauer e.V.) oraz organizator targów expoSE i expoDirekt.

Większość wystawców pozytywnie oceniała zainteresowanie swoją ofertą. Wiele osób mówiło o stosunkowo dobrym sezonie w produkcji owoców jagodowych, który był zdecydowanie lepszy od roku 2022. Aspektem silnie rzutującym na opłacalność branży jagodowej w Niemczech okazują się jednak stale rosnące koszty robocizny. Dlatego też coraz więcej osób poszukuje odmian, czy też rozwiązań które pozwalają ograniczyć koszty produkcji. Tutaj ciekawie prezentowały się zarówno rozwiązania do uprawy truskawek pod osłonami, jak też maszyny i rozwiązania umożliwiające zmechanizowanie zabiegów na plantacjach polowych. Tutaj na uwagę na pewno zasługiwały rozwiązania prezentowane przez firmy Heuling Maschinenbau oraz 4Disc, producentów specjalistycznych maszyn do uprawy truskawek. 

W przypadku rozwiązań prezentowanych w ramach expoDirekt uwagę zwracały rozwiązania pozwalające na lepszą prezentację oferowanych produktów czy też ich etykietowania. 

Na szczegółową relację z tych targów już dziś zapraszam do czasopisma „Jagodnik”, gdzie omówione zostaną zarówno wybrane maszyny dedykowane uprawie truskawek jak też trendy dotyczące nowych odmian truskawek rekomendowanych do uprawy w nachodzących sezonach. Poprzedni artykułOpakowania biodegradowalne. A może jadalne?
Następny artykułPotrzebne są rozwiązania do integrowanej ochrony. Co dla truskawek?  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj