Nowe odmiany truskawek: późne i powtarzające. Zapraszam na webinarium!
Zapraszam na kolejne webienarium z cyklu Jagodowe czwartki. Tym razem zdalne spotkanie powinno zainteresować plantatorów truskawek oraz osoby, które chciałby ich uprawę rozpocząć. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem zajęliśmy się wczesnymi truskawkami. Tym razem jednak uwaga skupiona zostanie na kreacjach późnych i powtarzających owocowanie. Spotkanie zaplanowane jest na czwartek 29 lutego, początek od godziny 18.00.

Dlaczego taki wybór odmian?

O doborze tematów zadecydowały względy finansowe. Odmiany owocujące w późniejszym terminie pozwoliły w ostatnim sezonie dobrze zarobić. Są plenne, smaczne, dobrze się sprzedają. Odbieram sporo telefonów z zapytaniem o sadzonki takich kreacji. W ofercie DeKemp pojawiło się sporo nowości, które bez wątpienia warto wypróbować w swoim gospodarstwie – wyjaśnia Dariusz Bujak z DeKemp.

Coraz popularniejsze stają się także odmiany powtarzające owocowanie. Uprawa tej kategorii odmian pozwala na rozciągnięcie zbiorów w czasie, lepsze zaplanowanie logistyki zbiorów, stałe wpływy do budżetu gospodarstwa. Duży sukces odniósł na polskim rynku ‘Hademar’. W najlepszych gospodarstwach zbierano ponad 2 kg owoców z krzewu w 2023 roku. Ale mamy w ofercie inne, bardzo obiecujące selekcje, które powinny się przyjąć na polskim rynku – zapewnia Zbigniew Pisarek z Flevo Plant.

Kiedy i gdzie oglądać?

Webinarum transmitowane będzie na żywo na Facebooku i YouTube, w mediach czasopisma Jagodnik. Obejrzeć można je bezpłatnie. Także udział w dyskusji nic nie kosztuje. Zachęcam jednak do aktywnego udziału w wydarzeniu. Obecność przedstawicieli szkółek Flevo Plant i DeKemp to dobra okazja do zapoznania się z nowościami odmianowymi, a przy okazji także do zasięgnięcia porad w zakresie np. już uprawianych odmian, których sadzonki zakupione zostały w tych firmach.

Nie przegap terminu! Zarejestruj swój udział!Poprzedni artykułCzy protest rolników będzie kontynuowany?
Następny artykułFrancja wzywa UE do zakazu importu owoców i warzyw potraktowanych tiakloprydem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj