Nawożenie truskawek kompleksowo





Poprawne nawożenie truskawek ma na celu uzyskanie zarówno wysokich plonów jak też znakomitej, deserowej jakości zbieranych owoców. W gospodarstwie Konrada Kozakiewicza w Michałowie realizowane jest porównawcze doświadczenie nawozowe Jego celem jest pozyskanie deserowego plonu o najwyższych parametrach jakościowych. Nawożenie truskawek w oparciu o produkty ICL realizowane jest od okresu pozbiorczego w 2017 roku.

Zakres doświadczenia

Jak informuje Grzegorz Ożarek z ICL program żywienia roślin został opracowany na okres od lata 2017 roku do zakończenia zbiorów w bieżącym sezonie. Dzięki takiej organizacji doświadczenia można będzie się przekonać o efektach realizowanych programów nawożeniowych na przestrzeni całego, pełnego roku. Jest ono prowadzone na odmianie ‘Asia’, która to cechuje się wybitną plonotwórczością. Owoce są duże, atrakcyjne wizualnie, idealne do sprzedaży na „świeżym rynku”. Na takim plonie zależy Konradowi Kozakiewiczowi, właścicielowi gospodarstwa Kozacka Truskawka.

Kompleksowe nawożenie truskawek

Grzegorz Ożarek deklaruje, że w doświadczeniu wykorzystane zostanie szerokie spektrum produktów z portfolio ICL. W ich gronie znajdą się nawozy: Agromaster – granulaty o kontrolowanym uwalnianiu składników pokarmowych oraz wieloskładnikowe kompozycje  Solinure do fertygacji.  Ta ostatnia grupa cechujące się wysoką rozpuszczalnością i efektywnością. W żywieniu roślin uwzględnione zostaną także produkty z gamy Agrolution. Zaletą użycia Agrolution pHLow jest zakwaszenie wody, co ma znaczenie zwłaszcza w tych gospodarstwach, gdzie jest ona twarda. Zostaną także wykorzystane nawozy dolistne Agroleaf Power.

Woda bardzo ważna

Zalecenia, które przygotują doradcy ICL, sporządzane są w oparciu o analizę chemiczną wody. Często okazuje się, że zawiera ona pewne składniki pokarmowe, które można wykorzystać w żywieniu roślin. Dla lepszego efektu nawadniania plantacji można stosować produkt H2Flo. Dzięki niemu można zaoszczędzić nawet 25% wody. Daje to nie tylko oszczędność finansową, ale czasu i energii elektrycznej na podlewanie plantacji. Preparat H2Flo sprawia, że łatwiejsze jest zwilżenie gleby i jest ona rozprowadzona w dużo większej jej objętości, co także podnosi efektywność fertygacji. O szczegółowych planach wdrożeń informuje na poniższym filmie Grzegorz Ożarek.

 

Artykuł reklamowy

 







Poprzedni artykułOcena tempa regeneracji przemrożeń oraz rekomendacja stymulacji pozakorzeniowej
Następny artykułStan plantacji borówki po zimie – zalecenia TAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj