Nawożenie malin z firmą YARA. Cz. VI – nawożenie pozakorzeniowe
W ostatnim odcinku serii Nawożenie malin z firmą Yara, będzie mowa o nawożeniu pozakorzeniowym. Jest to dodatkowa forma odżywiania roślin, pozwalająca w niektórych momentach uprawy szybko dostarczyć potrzebne roślinom składniki odżywcze. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do jakości plonu, kiedy to składniki odżywcze są dostarczane bezpośrednio do rosnących i rozwijających się owoców.

W gospodarstwie Państwa Figurów w w Karmanowicach, maliny uprawiane są w tunelach w oparciu o nawożenie podstawowe (doglebowe), fertygację i nawożenie dolistne. Nie da się wyprodukować wysokiej jakości malin bez nawożenia dolistnego. W naszym gospodarstwie niektóre zabiegi wykonujemy wręcz rutynowo, bowiem mają one bezpośredni wpływ na jakość owoców – uważa Piotr Figura.

W początkowym etapie wzrostu stosowany jest nawóz KristaLeaf FOTO z dodatkiem aminokwasów, tak by zminimalizować skutki małej ilości światła w początkowym okresie uprawy (marzec-kwiecień). W początkowym okresie kwitnienia stosowany jest natomiast KristaLeaf FRUIT CONTROLLER– nawóz zapewniający dobre zaopatrzenie roślin w mikroelementy. Dostarcza on energii dla intensywnych podziałów komórkowych podczas kwitnienia i na początku wzrostu zawiązków. Jednocześnie zwiększa liczbę i wielkość owoców oraz poprawia gęstość ich miąższu.

Gdy na roślinach jest już duża ilość owoców stosowany jest natomiast YaraVita ACTISIL – nawóz zawierający krzem i wpływający na poprawę trwałości owoców po zbiorze.   

Pozostałe odcinaki cyklu: „Nawożenie malin z firmą YARA”:

  Nawożenie malin z firmą YARA cz. V

Nawożenie malin z firmą YARA, cz. IV
Nawożenie malin. Cz. 3 – przygotowanie do fertygacji. FILM
Nawożenie malin. Cz. II – analiza gleby i nawozy posypowe. FILM
Nawożenie malin. Cz. I – odmiana, gleba, analizy

Nawożenie malin z firmą Yara

Poprzedni artykułChoroby i szkodniki na borówce w czasie wzrostu owoców
Następny artykułJak produkować owoce jagodowe przy zmiennej pogodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj