Owoce deserowe przygotowane do sprzedaży
Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Marzec był suchy i słoneczny, bardzo ciepły. Kwiecień obfitował w deszczowe dni, a słońca i ciepła było jak na lekarstwo. W maju pogoda znowu się poprawiła, a w niektórych częściach kraju plantacjom zaczęła zagrażać susza. W czerwcu panują upały, a po nich gwałtowne burze. Jest jednak kilka odpowiedzi na niekorzystne warunki uprawy jagodowych.

Algowy Stim Pure Liquid- Po co stosować?

Ten produkt na bazie alg Ascophillum nodosum pozyskiwanych u wybrzeży Kanady wykazuje kilka efektów. Każdy z nich ma znaczenie dla wielkości plonu handlowego uzyskiwanego w sezonie. Aplikacje Stim Pure Liquid pozwalają na:

polepszenie rozwoju systemu korzeniowego

przyspieszenie wegetatywnego rozwoju rośliny, wzmożenie jej wigoru

podniesienie plonowania

zwiększenie tolerancji na wystąpienie stresowych warunków wzrostu, a także ułatwienie roślinie regeneracji po nich

pełne wykorzystanie efektu biostymulacyjnego zawartego w algach Ascophillum nodosum

Stosowanie Stim Pure Liquid zawsze przynosi dobre rezultaty. Jednak to właśnie w sezonach, gdy występują warunki stresowe czy anomalie, wpływ tego produkty na rośliny i ich plonowanie, a także na jakość jagód jest najsilniej widoczny.

Inne zalety

Stim Pure Liquid poza ekstraktem z alg morskich w swym składzie zawiera pewne ilości azotu organicznego (0,1-0,6%), a także tlenek potasu (5-7%). Zawiera także materię organiczną (13-16%). Co godne podkreślenia, produkt ten może być aplikowany łącznie z wieloma innymi nawozami. Wyjątkiem są preparaty wapniowe. Dla optymalnego działania mieszanina z udziałem Stim Pure Liquid powinna mieć odczyn pH powyżej 4,0.

Stosowanie Stim Pure Liquid

Stim Pure Liquid stosować można w formie oprysku nalistego jak i poprzez systemy fertygacyjne. Produkując jagodowe pierwsza aplikacja dolistna powinna przypaść przed kwitnieniem, druga w fazie białego pąka a trzecia w okresie zawiązywania się owoców. Optymalna jednorazowa dawka to 2 l/ha. Podając Stim Pure Liquid poprzez taśmy czy linie kroplujące w celu uzyskania pełnego efektu także warto dokonać trzech aplikacji. Pierwsza z nich powinna nastąpić zaraz po wysadzeniu roślin na stałe miejsce lub po ruszeniu wegetacji w przypadku upraw wieloletnich, druga przed kwitnieniem, a trzecia w okresie zawiązywania się owoców. W tym przypadku dawki powinny być większe i wynosić 2-3 l/ha. W zależności od zapotrzebowania, produkt standardowo  dostępny jest w opakowaniach 1l, 5l i 10l a na specjalne zamówienie po 200l i 1000l.

Zadzwoń po szczegóły do doradcy regionalnego: Polska zachodnia: Marek Łada kom. +48 693-700-433; Polska północna: Ireneusz Motylewski +48 694-727-940; Polska centralno-wschodnia: Katarzyna Tołyż +48 601-667-642

artykuł promocyjny firmy Azelis Polska Sp. z o. o.Poprzedni artykułNawożenie malin z firmą YARA. Cz. VI – nawożenie pozakorzeniowe
Następny artykułMuszka plamoskrzydła – czy znów zagraża plantacjom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj