Nawożenie borówki w fazie wzrostu owocu

borówka wysoka, ochrona, szara pleśń, antraknoza borówki, Polyversum WP
Na plantacjach borówki faza wzrostu owocu w pełni. Pora zatem zadbać o sukces naszego owocobrania, czyli poprawę parametrów jakościowych i handlowych owoców, takich jak: jędrność, wielkość, wybarwienie oraz smak. To dobry moment na dostarczenie tak potrzebnych roślinie obecnie pierwiastków – potasu i wapnia. Potas odpowiada za zwiększenie masy owoców i poprawia gospodarkę wodną rośliny, wapń natomiast oddziałuje na jędrność owoców oraz poprawia ich właściwości przechowalnicze. W zależności od warunków atmosferycznych i możliwości, zabiegi możemy wykonywać poprzez dokarmianie dolistne lub fertygację.

W sprzyjających warunkach atmosferycznych pozwalających wykonać zabieg dokarmiania dolistnego, firma Timac Agro proponuje zabieg produktem Fertileader Elite. Nawóz podajemy w dawce 5l/ha. Zawiera on zbiór niezbędnych składników pokarmowych: N 9%, K 6%, CaO 12%, B 0,2% – szczególnie przydatnych w okresie wzrostu i dojrzewania owoców. Główną jego zaletą jest zawartość kompleksu biostymulującego SEACTIV, opartego na bazie ekstraktu z wyselekcjonowanych alg morskich (glicyna-betaina, izo-pentyl adeniny, aminokwasy). Dzięki temu roślina otrzymuje w pełni przyswajalne składniki odżywcze, które dzięki substancjom biostymulującym są łatwiej i szybciej pobierane. Fertileader Elite pomaga również ograniczać choroby fizjologiczne i poprawia zdolność przechowalniczą owoców.

Przy utrzymujących się wysokich temperaturach powietrza, idealnym rozwiązaniem jest podanie pożywki przez fertygację, czyli odżywienie przez system korzeniowy. Timac Agro w swojej ofercie posiada specjalistyczną gamę nawozów KSC z kompleksem Phyt-Actyl. Kompleks ten zawiera substancje biostymulujące z alg morskich. Pomagają one przetrwać roślinom trudne warunki stresowe oraz dodatkowo zawierają prekursory fitohormonów. W obecnej fazie, polecamy dwa produkty: jako pierwszy KSC III, w którego składzie przeważa potas, a jako drugi – naprzemiennie – KSC VII, który w swoim składzie zawiera azot, potas, i dodatkowo wyróżnia się większą zawartością wapnia. KSC VII pomoże dokarmić rośliny wapniem, a tym samym poprawić jędrność oraz trwałość owoców.

Materiał promocyjnyPoprzedni artykułSezon truskawkowy 2018 pod znakiem deficytu rąk do pracy
Następny artykułPółfinał Malinowego Factory już 17 czerwca – ostatnie dni na rejestrację

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj