W uprawie malina owocujących na pędach tegorocznych zaczyna się kwitnienie. Jest to okres gdy rośliny wykazują duże zapotrzebowanie na składniki pokarmowe, potrzebne do wytworzenia kwiatów a tuż po nich – owoców. W projekcie Malinowe Factory w jednym z programów nawożenia stosowane są produkty firmy Agrosimex. Co zatem warto zastosować w tym momencie?

Dla zapewniania optymalnego odżywienia roślin systematycznie stosujemy fertygację z wykorzystaniem nawozów wieloskładnikowych Soluplant. Ich dużą zaleta jest fosfor zawarty w formie polifosforanu potasu, który jest bardzo dobrze pobierany przez rośliny nawet w trudnych warunkach pogodowych, jak zbyt niska temperatura gleby, czy jak ostatnio mieliśmy – zbyt wysoka – informuje Krzysztof Zachaj. Przemiennie z Soluplantami stosowany jest ASX-CaTS tiosiarczan wapnia do fertygacji w dawce 10-15 l/ha, który w ciągu sezonu stosowany jest 5-6 razy.  

Dobrze wyrośnięte i odżywione pędy malin zapewnią dobre plonowanie

Do programu fertygacji wprowadzony jest nawóz biostymulujący Maral, stosowany trzykrotnie w dawce 3 l/ha. Maral wpływa na regeneracje systemu korzeniowego, co jest bardzo ważne wiosną ale również w warunkach wysokich temperatur jakie ostatnio panowały. W okresie kwitnienia wpływa na lepsze wiązanie owoców – poprawia lepkość pyłku a więc zapylenie kwiatów  – przypomina ekspert z firmy Agrosimex. Dodatkowo w uprawie malin zastosowany będzie nawóz wapniowy Metalosate Calcium, którzy nie tylko bezpośrednio odżywia rośliny wapniem ale wspomaga jego pobieranie z gleby. Także dolistnie warto zastosować ASX Krzem w celu jędrności i trwałości owoców.

Więcej informacji w materiale filmowym:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here