Nowość! Malling™ Ace – truskawka owocująca od maja do września

Instytut NIAB EMR w East Malling zamierza wprowadzić na rynek nową odmianę truskawki powtarzającą owocowanie wyhodowaną w Kent (Wielka Brytania), która w przyszłości może zmienić zasady gry na rynku dostaw tego owocu.  

‘Malling™ Ace’ to odmiana powtarzająca owocowanie, która została wyselekcjonowana w 2015 roku. Dwa lata później przebadano ją w ogrodniczym instytucie badawczym NIAB EMR. Pozytywne wyniki testów komercyjnych przeprowadzonych w 2019 r. przyśpieszyły prace mające na celu wprowadzenie tej odmiany na rynek.

W założeniu hodowców truskawka ta ma dostarczać przez od maja nawet do października wysokiej jakości owoce, porównywalne do tych ze zbioru czerwcowego. Malling™ Ace ma szansę być wykorzystana w nowych systemach produkcji, takich jak uprawy wertykalne lub miejskie.

Profesor Mario Caccamo, dyrektor zarządzający NIAB EMR, powiedział: „Malling™ Ace oferuje plantatorom realną możliwość zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania na wysokiej jakości owoce z Wielkiej Brytanii przez cały sezon. Choć odmiana na pułkach sklepowych pojawi się dopiero za jakiś czas, firma już współpracuje ze swoimi partnerami, aby wyprodukować sadzonki tej kreacji i wkrótce udostępnić je plantatorom.”

Malling™ Ace to odmiana z której owocowaniem będzie można zapoznać się już 6 sierpnia podczas „Truskawkowych Inspiracji 2021” w firmie Agronom Berries. W trakcie szkolenia będzie można zapoznać się również z innymi, rokującymi na sukces uprawowy innymi kreacjami ocenianymi w tunelu testowym tej firmy. Szczegóły w zaproszeniu – zobaczPoprzedni artykułCo trzeba wiedzieć o uprawie truskawek na agrowłókninie
Następny artykułNawożenie i ochrona truskawek powtarzających owocowanie (cz. I) – do fazy kwitnienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj