Nawożenie i ochrona truskawek powtarzających owocowanie (cz. I) – do fazy kwitnienia


Firma Agrosimex to dostawca wielu rozwiązań, m.in. z zakresu nawożenia i ochrony roślin. Już od lat przedsiębiorstwo zaopatruje krajowych plantatorów w nawozy i ś.o.r. o sprawdzonym działaniu. Takie produkty z gamy tej właśnie firmy wykorzystano także w jednej z lokalizacji, gdzie realizowany jest projekt Truskawkowe inspiracje.

Fertygacja dostosowana do fazy rozwojowej roślin

W naszej ofercie znajdują się nawozy z gamy Rosasol, Ultrasol i Soluplant. Są to nawozy wieloskładnikowe. Zależnie od fazy rozwojowej roślin można korzystać z takiego produktu, którego kompozycja najlepiej odpowie na aktualne potrzeby roślin. Wyróżnikiem całej serii Soluplant jest bardzo dobra rozpuszczalność, niezapychanie linii kroplujących. Zawierają składniki pokarmowe bardzo szybko przyswajalne przez rośliny – mówił Tomasz Domański z Agrosimex. Dodał, że w ofercie firmy znajdują się także nawozy płynne z serii ASX jak i wyborne źródło wapnia jakim jest Tiosiarczan wapnia CaTS. Nie wpływa on na poziom pH podłoża. Z kolei nawóz Zynergy wzmacnia naturalną odporność roślin na porażenia przez patogeny i szkodniki. To nowość w ofercie firmy Agrosimex polecana na plantacje, gdzie prowadzona jest biologiczna ochrona i nie stosuje się konwencjonalnych fungicydów.

Ochrona truskawek przed kwitnieniem

We wczesnych fazach rozwoju truskawek do zwalczania mączlików, wciornastków, mszyc czy zwójek stosować można Azatin. Ważne jest tu jednak systematyczne działanie, głównie profilaktyczne. Produkt ten zabezpiecza plantacje przed szkodnikami. Co ważne, produkt wykazuje także działanie repelentne. Innym godnym uwagi produktem do ochrony truskawek przed kwitnieniem jest Limocide. Zawiera on olejek pomarańczowy. To fungicyd i akarycyd. Ma zaledwie jeden dzień karencji, więc można go rekomendować do stosowania także między zbiorami owoców.

Więcej na temat stosowania wymienionych produktów można dowiedzieć się oglądając poniższy film:Poprzedni artykułNowość! Malling™ Ace – truskawka owocująca od maja do września
Następny artykułMalinowe Factory 2021 w nowej lokalizacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj