Podczas kolejnej wizyty na plantacjach Malinowego Factory oceniamy rośliny po okresie chłodów i niskich temperatur. W uprawie tunelowej wysadzone 3 tygodnie temu sadzonki long cane rozpoczęły już wzrost i widać jak równomiernie wybijają nowe pędy owoconośne. Na polu również się zazieleniło. Maliny owocujące na pędach tegorocznych ruszyły ze wzrostem, choć pojawiają się pewne zaburzenia w odżywieniu młodych pędów.

Plantacje lustrujemy wspólnie z dr Pawłem Krawcem oraz Bartłomiejem Drzazgą z firmy Timac Agro Polska. Widzimy już, że rośliny dobrze się przyjęły i wznawiają wzrost. Jest to zatem dobry moment na rozpoczęcie fertygacji wspartej biostymulacja. Zastosujemy Fertiactyl Starter tak by jeszcze wzmocnić system korzeniowy – informuje ekspert z Timac Agro Polska. Późniejszy program nawożenie oparty na fertygacji będzie realizowany z użyciem nawozów KSC z kompleksem PHYT-ACTYL.  Tu jako pierwszy zastosowany będzie KSC żółty z przewagą fosforu.

Pa plantacjach malin polowych po okresie chłodów widać jeszcze objawy niedoborów składników pokarmowych. Jest to dobry moment na zastosowanie Fertiactyl Starter, aktywizujący środowisko wzrostu korzeni dzięki dodatkowi kwasów humusowych. Warto w tym okresie początkowego wzrost roślin wspomóc je poprzez nawożenie dolistne. Można do tego celu zastosować Seactiv Vital. Pozwoli on wzmocnić roślin na ważny dla nich okres kwitnienia i rozbudować odpowiednią masę wegetatywną – informuje Bartłomiej Drzazga. W okresie intensywnego wzrostu wymagają też optymalnego zaopatrzenia w mikroelementy. Dostarczyć je można stosując Seactiv Leos (cynk i bor) lub Seactiv Gold ( (bor i molibden). Nawozy te można łączyć z zabiegami większością fungicydów stosowanych w ochronie malin.

Antocyjanowe przebarwienia liści świadczą o trudnościach w pobieraniu fosforu
Maliny long cane 3 tygodnie po posadzeniu

Niedobory składników w uprawie malinPoprzedni artykułKondycjonowanie gleby zmęczonej wieloletnią uprawą malin
Następny artykułRozwiązania usprawniające przygotowanie borówek do sprzedaży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj