Wiele gospodarstw wyspecjalizowanych od lat w uprawie malin i produkcji najwyższej jakości owoców boryka się z tym samym problemem. Jest nim niedostatek gleby na której można zakładać kolejne kwatery. W efekcie często nasadzenia następują bezpośrednio po sobie. To szczególnie trudna sytuacja. Jednak o jakość gleby i witalność roślin warto zadbać także i tam, gdzie problem ten, przynajmniej dotychczas, nie występuje.

Gleba warsztatem ogrodnika

Stosowanie kwasów humusowych, o ile są oferowane w produktach wysokiej jakości, pomaga utrzymać właściwą dla uprawianych roślin żyzność gleby o intensywnym życiu mikrobiologicznym. Technologia, którą proponujemy producentom owoców jagodowych jest dopracowana. Bazujemy na wynikach obserwacji praktycznych i doświadczeń poczynionych w Polsce i w innych krajach. Oferujemy produkty, które są skuteczne i sprawdzone – mówiła Sylwia Gabrysz z firmy Carbohort, w trakcie spotkania w gospodarstwie Państwa Jakubiaków i Lewandowskich w Roguszynie. To tutaj już 3 czerwca odbędzie się półfinałowe spotkanie w ramach projektu „Malinowe Factory – odmiany letnie”.

W tym gospodarstwie maliny w tunelach uprawia się już od dekady. Na przestrzeni tego czasu zgromadzono wiele praktycznej wiedzy i doświadczeń, odnotowano wcale niemałe sukcesy. Czas ten sprawił jednocześnie, że nawarstwiać zaczęły się pewne problemy, jak choćby te wynikające z wieloletniego użytkowania stanowisk bez możliwości wprowadzenia efektywnego zmianowania.

Czy gospodarze radzą sobie w tych warunkach?

Można o tym przekonać się oglądając poniższy film. Widać na nim kondycję roślin, które już niebawem wydadzą pierwsze owoce. To dobry pierwszy krok. Drugim będzie uczestnictwo w spotkaniu, jakie w obiektach u państwa Jakubiaków i Lewandowskich odbędzie się 3 czerwca w ramach projektu Malinowe Factory – letnie odmiany.Poprzedni artykułPodniesienie aktywności biologicznej gleby. Czy warto?
Następny artykułMaliny rosną ale jak zapobiec niedoborom składników pokarmowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj