Rozwiązania usprawniające przygotowanie borówek do sprzedaży




Rosnące koszty produkcji borówek, wymagają od plantatorów wdrażania rozwiązań, które w znaczący sposób pozwalają je ograniczyć, często dotyczy to liczby osób zatrudnianych do zbioru (zbiór mechaniczny) oraz przygotowania owoców do sprzedaży zgodnie z wymaganiami odbiorców. Zdaniem Piotra Milewskiego z firmy Milbor PMC, jednym z elementów wpływających na efektywność oraz właściwe przygotowanie owoców do sprzedaży są odpowiednio dobrane do wymagań gospodarstwa – maszyny sortująco-pakujące. 

Produkcja borówki w ostatnich latach bardzo silnie wzrosła praktycznie na całym świecie. Powoduje to w niektórych miesiącach roku okresową nadpodaż owoców, co natychmiast na wpływa na wzrost cen i finalnie przekłada się na zysk plantatora. Dlatego wprowadzanie różnego typu rozwiązań, czy to usprawniających zbiór czy przygotowanie owoców do sprzedaży (sortowanie, pakowanie) jest niezbędne. 

Korzenie Milbor PMC sięgają rodzinnej farmy borówki zlokalizowanej na Mazowszu, w której cały czas produkuje się borówki, a do ich przygotowania do sprzedaży korzysta się właśnie z rozwiązań oferowanych przez nasze przedsiębiorstwo. 

Firma Milbor PMC zrealizowała już ponad 200 projektów na terenie Europy – w tym najczęściej kompletne linie sortujaco-pakujące. Bardzo często nasi klienci wdrażają swoją pierwszą linię jagodową i nie mają dużego doświadczenia w obsłudze takich maszyn. Dlatego, dzięki zdobytemu doświadczeniu, zarówno na własnych plantacjach, ale również dzięki współpracy z wieloma firmami przygotowującymi owoce do sprzedaży, potrafimy dobrać optymalne dla nich rozwiązania – oznajmia P. Milewski.

Firma Milbor PMC dostarcza swoim klientom np. kompletne linie sortujące, maszyny do pakowania, maszyny do zamykania opakowań folią, transportu czy etykietowania.

Jednym z ważnych celów zarówno dla firmy, jak i plantatorów borówki jest zwiększenie wydajności linii pakującej. Niestety, jak tłumaczy P. Milewski, często efektywność niektórych maszyn jest znacznie niższa niż 50% z powodu nieprawidłowej integracji maszyn, przezbrojeń produkcyjnych i awarii. Mając to na uwadze, zaczęliśmy włączać do naszych rozwiązań systemy sterowania linią do zarządzania całą linią produkcyjną. Operatorzy mogą zarządzać wszystkimi maszynami z jednego miejsca, a czas konfiguracji jest szybszy, dzięki wstępnie zaprogramowanym profilom. Produkcja jest bardziej wydajna, awarie są identyfikowane szybciej, a to również prowadzi do oszczędności kosztów pracy – informuje Piotr Milewski.

Więcej informacji można znaleźć w poniższym materiale filmowym:







Poprzedni artykułMaliny rosną ale jak zapobiec niedoborom składników pokarmowych
Następny artykułCENY TRUSKAWEK – notowania z dn. 23.05.2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj