Jakość truskawek deserowych na końcowym etapie produkcji

Pierwsze zbiory na odmianie 'Flair'




W tym roku wiosna nadeszła bardzo szybko, a przyroda intensywnie zaczęła nadrabiać zaległości. Deserowe odmiany truskawek uprawiane pod osłonami niskimi zawiązały już owoce i można zaobserwować ich wybielanie się, co w niedługim czasie przełoży się na ich wybarwianie.

Na tym etapie produkcji truskawek ważnym elementem jest, aby zadbać o ostateczną jakość owoców – kształt, wybarwienie, a w szczególności smak owocu. Kluczowymi składnikami odżywczymi w tej fazie dojrzewania owoców są: wapń, potas oraz bor. Bor jest kluczowym mikroelementem, który odpowiada za finalne wykształcenie owocu oraz za pobieranie wapnia przez rośliny. Wapń bierze udział w budowaniu ścian komórkowych, co za tym idzie odpowiada za jakość i twardość owoców. Na etapie wybielania i w czasie dorastania owocu, najszybciej niedobory tego pierwiastka uzupełnimy poprzez dokarmianie dolistnie. Końcowym i kluczowym momentem mającym wpływ na wybarwianie owoców truskawki jest potas. W tym celu proponujemy zastosowanie Fertileader Elite w dawce 4l/ha, który poza borem, wapniem i potasem zawiera glicynę-betainę, izopentyl adeniny oraz aminokwasy, które korzystnie wpływają na zwiększenie przyswajalności składników pokarmowych przez roślinę. Zastosowanie produktu Fertileader Elite na plantacjach nienawadnianych, pozwoli lepiej przygotować rośliny i owoce do trudnych warunków pogodowych – wysokich temperatur w okresie zbiorczym i suszy, która często występuje w tym okresie. Na plantacjach nawadnianych (fertygacja), zachęcamy z kolei do zastosowania i uzupełnienia wapnia oraz potasu nawozem krystalicznym KSC VII PERLA. Jest to nawóz zawierający 15% N, 9% K i 20% Ca. Dodatkowo wzbogacony jest on o kompleks biostymulacyjny Phyt–Actyl. To jedyny na rynku nawóz o tak szybkim i efektywnym działaniu. W krótkim czasie pozwala na uzupełnienie niedoborów wapnia i potasu przez system korzeniowy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o produktach i technologii odżywiania malin oraz umówienia wizyty doradcy techniczno-handlowego Timac Agro Polska w gospodarstwie, prosimy o kontakt przez stronę internetową www.timacagro.pl lub zapoznać się z mapa Polski podzieloną na przedstawicieli firmy – kliknij i znajdź swojego doradcę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy!

Materiał promocyjny

 







Poprzedni artykułKonferencja Borówkowa 2018 z bogatą ofertą firm (cz. 2)
Następny artykułKomunikat jagodowy Bayer z dnia 17 maja 2018 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj