Jagodowa oferta z expoSE

truskawka, malina, expo-SE, Karlsruhe, expo-Direkt, VSSE, MMM Tech Support, Andermatt Biocontrol, MetaseeW Karlsruhe w dniach 19-20 listopada odbywały się Międzynarodowe Targi Truskawkowo-Szapragowe (expo-SE), połączone już kolejny raz z targami marketingu bezpośredniego (expo-Direkt). Swoją ofertę zaprezentowało na nich 370 wystawców, a targi odwiedziło około 5500 osób. Na targi co roku przyjeżdżają również producenci z Polski, coraz liczniejsza jest grupa osób zainteresowanych uprawą roślin jagodowych ze Wschodu. Jak zwykle, podczas targów bogata była oferta rozwiązań kierowanych do sektora jagodowego (szczególnie truskawek) oraz szparagów. 

Rosnące koszty produkcji, a szczególnie zbioru owoców, powodują, że coraz bogatsza jest oferta technologii (tunele, rynny, daszki) oraz maszyn (do formowania i zakładania plantacji, opryskiwania), które pozwalają na sprawniejszy zbiór i zarządzanie całością upraw w gospodarstwie specjalizującym się w produkcji owoców jagodowych. Nierozerwalnym elementem coraz większej liczby niemieckich gospodarstw produkujących wysokiej jakości truskawki czy szparagi stają się różnego rodzaju stragany zlokalizowane w sąsiedztwie plantacji czy gospodarstwa, które mają pomóc rozwijać sprzedaż bezpośrednią, która z uwagi na rosnące koszty i coraz większe marże odbiorców staje się dla wielu gospodarstwa ważnym źródłem dochodów lub jedyną możliwością uzyskiwania dochodów.

W tym roku organizatorzy targów (VSSE) przyznali kilka nagród dla najbardziej innowacyjnych produktów targów. Otrzymały je: klatkowa pułapka na gryzonie szwajcarskiej firmy Andermatt Biocontrol AG oraz nowy system analizy składników odżywczych – Nutri-STAT zaprezentowany przez firmę MMM Tech Support z Niemiec, który pozwala w ciągu 30 minut na przeprowadzenie zawartości dostępnych dla roślin w glebie składników pokarmowych.

W tym roku na targach pojawiły się także dwie firmy z polski – Agronom Berries z Zienek koło Parczewa oraz producent konstrukcji tuneli foliowych firma Stal-Impex z Krosna.

 

Szczegółową relację z targów opublikujemy na łamach czasopisma „Jagodnik” 1/2014, wybrane informacje będą również publikowane na portalu jagodnik.

[Best_Wordpress_Gallery id=186]

 Poprzedni artykułForum Ogrodniczo-Przetwórcze – spotkanie inauguracyjne
Następny artykułGrupy producenckie zaskarżą do TK rozporządzenie MRiRW z 19 września

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj