ExpoSE i expoDirekt 2021 – zapowiedź wydarzeniaWielkimi krokami zbliżają się połączone targi expoSE i expoDirekt. Tegoroczna edycja odbędzie się w Karlsruhe Trade Fair Center (Messe Karlsruhe) w dniach 17-18 listopada. Będzie to podwójnie jubileuszowa impreza – pierwsze targi obchodzić będą 25-lecie, drugie zaś zorganizowane zostaną po raz dziesiąty.

Duża wystawa

Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu udział weźmie ok. 380 wystawców z 10 krajów. Spodziewanych jest 6,5-7,0 tysięcy międzynarodowych gości. Pod stoiska wystawowe przeznaczone zostało ok. 25 000 m2 powierzchni ekspozycyjnej. Firmy i gospodarstwa wciąż mogą zgłaszać chęć zorganizowania swojego stoiska. Stawki za 1 m2 zaczynają się od 42 euro. Najciekawsze, najbardziej innowacyjne produkty zaprezentowane w Karlsruhe można zgłaszać do konkursu Innovation Award. Wyzwania dla sektora szparagów i jagód są wielorakie: coraz bardziej ekstremalne warunki pogodowe, rosnące koszty produkcji, wyższe koszty pracy, brak pracowników przy zbiorach i wyższe ceny surowców oraz zaprzestanie stosowania środków ochrony roślin, żeby wymienić tylko kilka. Dlatego tym ważniejsze jest to, aby w naszym duecie targowym expoSE & expoDirekt przekazać informacje o innowacjach, które ułatwiają codzienną pracę, oszczędzają czas i pieniądze – podkreśla Simon Schumacher, dyrektor generalny Verband Süddeutscher Spargel- und Erdbeeranbauer eV (VSSE) oraz jeden z organizatorów expoSE i expoDirekt.

Bezpieczne targi

VSSE wdraża środki zapobiegania zakażeniom koronawirusem, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom targów. Działania te pozostają w zgodzie jest z koncepcją kontroli zakażeń prowadzonej na terenie Messe Karlsruhe. Korytarze między stoiskami będą miały szerokość 3-5 m, zapewniona zostanie optymalna wymiana powietrza a także wystarczająca ilość dozowników środków dezynfekujących. Obecnie na teren targów mogą wejść tylko osoby, które zostały zaszczepione, posiadają negatywny wynik testu covidowego lub wyzdrowiały z zakażenia koronawirusem. Na całym terenie targów obowiązuje również zasada odległości 1,50 m pomiędzy zwiedzającymi oraz nakaz zakładania maseczki na twarz. Obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa za wyjątkiem czasu spędzonego na zewnątrz budynków oraz w trakcie do picia i jedzenia. Organizatorzy podkreślają także znaczenie przestrzegania ogólnych zasad higieny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na duet targowy na stronie: www.expo-se.de. Bilety na targi dostępne są wyłącznie online przed ich terminem.

Specjalna oferta jubileuszowa

Aby uczcić ten podwójny rok jubileuszowy, wszyscy goście branżowi do 25 roku życia włącznie mogą odwiedzić targi bezpłatnie. Organizatorzy przewidzieli także ułatwienia komunikacyjne. Bezpłatny transport na i z tragów będzie kursował między głównym dworcem kolejowym w Karlsruhe a Messe Karlsruhe.

O VSSE

Verband Süddeutscher Spargel- und Erdbeeranbauer e. V. (VSSE) jest największym niemieckim stowarzyszeniem producentów szparagów i truskawek. Organizacja ta obecnie liczy około 660 członków. VSSE organizuje expoSE od 1996 roku. To jedne z najważniejszych  w Europie targi poświęcone produkcji szparagów i owoców miękkich. Od 2011 roku organizuje również największą w Niemczech wystawę rozwiązań i instrumentów do prowadzenia marketingu bezpośredniego w rolnictwie – expoDrekt.Źródło: www.expo-se.deZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here