Rozwój upraw truskawek w szklarniach, sprawia że coraz wcześniej są one oferowane polskim konsumentom. Zazwyczaj dostępne są od pierwszej lub drugiej dekady kwietnia. Do swojej oferty włącza je już sieć sklepów Biedronka. Już od środy 10 kwietnia w 2000 sklepów na terenie Polski można kupić pierwsze owoce z polskich upraw.

Od środy 10 kwietnia 2024 roku polskie truskawki są dostępne w cenie regularnej 10,49 zł za opakowanie 250 g. Pierwsze w tym roku polskie truskawki, które trafią do sklepów sieci Biedronka to odmiana 'Malling Centenary’. Pochodzą z 2,5 hektarowej uprawy zlokalizowanej niedaleko Połańca w województwie świętokrzyskim. Jest to odmiana, która dzięki swojej jakości ugruntowała pozycję jako jedna z najpopularniejszych upraw szklarniowych w Europie.

Truskawka to jeden z ulubionych owoców wśród klientów Biedronki. W 2023 roku sieć sprzedała łącznie ponad 8,5 mln kilogramów tego przysmaku.

Cieszę się, że możemy powitać w sklepach Biedronki pierwsze truskawki z polskich upraw. Owocna współpraca z polskimi dostawcami pozwala nam co roku zwiększać dostępność pierwszej polskiej truskawki, już od pierwszych dni kwietnia – mówi Piotr Stępień, kupiec owoców w sieci Biedronka.

Tak wygląda nowoczesna uprawa truskawek w jednej z polskich szklarni

Wczesne dostawy truskawek możliwe są dzięki strategii współpracy Biedronki z gospodarstwami rolnymi z naszego kraju. Jednym z priorytetów i filarów strategii Biedronki są zakupy od lokalnych, rodzimych producentów. Jeśli jest to tylko możliwe 100% owoców i warzyw, które można wyprodukować w Polsce, pochodzi od polskich rolników. W ramach struktury sieć posiada stanowiska kupców lokalnych, którzy aktywnie poszukują także mniejszych, rodzinnych gospodarstw rolnych. Dzięki temu mogą również być dostawcami do sklepów Biedronka na terenie całej Polski.

źródło: informacja prasowa sieci Biedronka

Więcej o uprawie truskawek w polskich szklarniach:Poprzedni artykułStartujemy z nawożeniem truskawek. Wiosna zaskakuje tempem wegetacji
Następny artykułHistoryczny rok w uprawie borówki. Plantatorzy zszokowani!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj