W Wielkiej Brytanii pierwsze, lokalne truskawki w sprzedaży od 18 lutego


W sklepie sieci Aldi na Wyspach Brytyjskich w miejscowości Herefor od dziś mają pojawić się angielskie truskawki. Będzie to trzeci sezon z tak wcześnie rozpoczynającymi się zbiorami. Jak informują dostawcy tych owoców pierwsze truskawki zawsze cieszą się dużym powodzeniem i dużo się o nich mówi.

Tak wczesne rozpoczęcie truskawkowego sezonu jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uprawy realizowanej w szklarniach, a także zmieniającemu się klimatowi. Truskawki mają pochodzić z farmy Johna Lloyda z farmy w Vale of Glamorgan.

Pierwsi kupujący, którzy będą mogli nabyć truskawki to mieszkańcy Hereford. W następnych dniach truskawki będą dostarczane do sklepów w całej Wielkiej Brytanii.

Julie Ashfield, dyrektor zarządzająca ds. Zakupów w Aldi, powiedziała: „Zwiększamy ilość żywności i napojów, które kupujemy od brytyjskich dostawców o 3,5 miliarda funtów rocznie, co stworzy jeszcze więcej możliwości dla brytyjskich producentów żywności i napojów.

Bliska współpraca z tymi wspaniałymi brytyjskimi farmerami pozwala dostarczać naszym klientom najświeższe brytyjskie produkty i szybko reagować na to, czego chcą. W tym roku ludzie chcą zacząć lato wcześnie i jak najlepiej wykorzystać to, co oferuje, a my jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy pomóc – informowała J. Ashfield.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here