Akademia Uprawy Truskawek 2022, cz. 2 – już w czwartek!


Pora na kolejny truskawkowy czwartek! Akademia Uprawy Truskawek 2022 nabiera tempa, więc już za 3 dni, tj. 27.01. o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny webinar z tego właśnie cyklu. Poprzednio rozmawialiśmy o uprawie tunelowej, tym razem skupimy się na właściwościach ważnych w skali Polski odmian truskawek. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele 4 szkółek zaopatrujących polskich plantatorów w sadzonki tego gatunku. Zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa w tym internetowym wydarzeniu.

Cechy odmian i zalecenia uprawowe

Akademia Uprawy Truskawek 2022 to płaszczyzna do wymiany wiedzy z różnych obszarów produkcji truskawek. Kwestia doboru odmiany jest jedną z tych, która budzi największe zainteresowanie. Chodzi nie tylko o dobór kreacji, która sprawdzi się w produkcji w specyficznych warunkach gospodarstwa, ale też takiej, która spełni oczekiwania rynku. Tu ważne będą nie tylko właściwości samych owoców, ale i czas w jakim trafiają one na rynek. Jeszcze niedawno truskawka kojarzona była wyłącznie z czerwcem. Dziś jednak krajowi plantatorzy są w stanie dostarczać ją konsumentom przez ponad pół roku. Owoce są dorodne, trwałe w obrocie i smaczne. Osiąganie takich celów silnie jednak determinuje genetyka.

O jakich odmianach będzie mowa?

Część merytoryczną spotkania otworzy wystąpienie Dariusza Bujaka z De Kemp. W ofercie tej szkółki jest kilka popularnych nad Wisłą odmian. Prelegent skupi się na takich wariacjach jak ‘Allegro’, ‘Verdi’, ‘Twist’ i ‘Fandango’. Po nim głos zabierze Constantin Kaack z Kaack Pflanzenvermehrung. Przedmiotem jego wystąpienia będą odmiany ‘Jussara’, ‘Magnum’, ‘Duchesse’ i ‘Sweet Ann’. Trzecim mówcą podczas czwartkowego wieczoru zostanie Zbigniew Pisarek z Flevoplant. Ekspert przedstawi charakterystykę odmian ‘Flair’, ‘Falco’, ‘Florentina’ i ‘Hademar’. Część merytoryczną webinaru zakończy prelekcja Tomasza Pieniaka z Vivai Mazzoni. Specjalista dokona przeglądu cech odmian ‘Murano’, ‘Vivara’, ‘Aprica’ oraz ‘Lycia’.

Oprócz zagadnień związanych ściśle z charakterystyką uzyskiwanych owoców i terminem zbiorów prelegenci dostarczą uczestnikom webinarium praktycznych zaleceń uprawowych. To ważne w kontekście pełnego wykorzystania potencjału prezentowanych odmian.

Akademia Uprawy Truskawek 2022, cz. 2 – inne ważne informacje

Akademia Uprawy Truskawek 2022 – Zalecenia dotyczące uprawy wybranych odmian truskawek to webinarium, które rozpocznie się 27 stycznia o godzinie 17.00. Jednoczesne transmisje „na żywo” prowadzone będą w serwisie YouTube na kanale czasopisma Jagodnik oraz na jego Facebook-owym profilu. Tam też będzie można komentować wystąpienia i prowadzić rozmowy z innymi widzami. Będzie można także zadawać pytania prelegentom. Odpowiemy na nie w drugiej części webinarium, po zakończeniu wszystkich wystąpień.

Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w AUT 2022!

Poprzedni artykułTrendy w uprawie porzeczki czarnej w Europie
Następny artykułQUANTIS – pierwszy biostymulator od Syngenty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj