Projekt „Truskawki w tunelach” – pierwsze spotkanie już 8 maja

Projekt „Truskawki w tunelach” to znakomita platforma do wymiany doświadczeń i poznania szczegółów dotyczących uprawy truskawek w tunelach. Obiekty zostały wzniesione, sadzonki wysadzone, niektóre już kwitną. Celem wprowadzenia w zakres realizowanych doświadczeń prezentujemy ważne założenia projektu „Truskawki w tunelach”. To przybliżenie kluczowych warunków i rozwiązań w jakich testowane są odmiany i środki produkcji deserowych owoców najwyższej jakości. Wszystko to będzie już można zobaczyć 8 maja w czasie praktycznych warsztatów.

  • Doświadczenie prowadzone jest w gospodarstwie Kozacka Truskawka w miejscowości Michałowo w czerwińskiej strefie produkcji truskawek.
  • W doświadczeniu oceniane jest 20 odmian truskawek, które wysadzone zostały w 5 tunelach solowych marki Haygrove (z czego 15 odmian w standardzie sadzonek tray w jednym z obiektów – więcej o sadzonkach i testowanych odmianach czyt: „Odmiany truskawek w projekcie”)
  • Rośliny rosną w gruncie na wyścielanych podwójnych zagonach, a częściowo także w innowacyjnych zagonach wypełnionych substratem, o tym jak powstawały czytaj: „Zagony ziemne do uprawy truskawek w substracie” .
  • Oceniane jest pięć programów nawożenia dla upraw realizowanych w gruncie i w substracie kokosowym.

Zapraszamy na pierwsze warsztaty, podczas których będzie można zobaczyć rożne systemy uprawy truskawek w tunelach oraz porównać testowane odmiany. Spotkanie odbędzie się 8 maja. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, z uwagi na możliwości organizacyjne ograniczona jest również liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Chcesz się zarejestrować, kliknij w link – REJESTRACJA . Udział w szkoleniu jest płatny – 70 zł w dniu warsztatów.

Miejsce spotkania: Michałowo 15; 09-152 Naruszewo.

Spotkanie zaczynamy o godzinie 10.00

Bardziej szczegółowe informacje o tym w jaki sposób realizowany jest projekt są tematem rozmowy gospodarza Konrada Kozakiewicza i Marka Jamrego w firmy Haygrove zarejestrowanej na poniższym filmie:


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here