Ważna ankieta dla producentów owoców jagodowych


Zwracam się do Państwa – producentów owoców borówki amerykańskiej, malin i truskawek – z ogromną prośbą o udział w badaniu nt. Wdrażania w gospodarstwach z produkcją owoców jagodowych w Polsce strategii adaptacyjnych do zmian klimatu.

W ostatnich latach coraz częściej spotykamy się z problematyką zmian klimatu i ich skutków, co stanowi jeden z kluczowych aspektów politycznych, społecznych i gospodarczych współczesnego świata. Zmiany klimatu mają i będą miały bezpośredni lub pośredni wpływ na wiele sektorów gospodarki, w tym ogrodnictwo oraz produkcję owoców jagodowych. Jednak ogrodnictwo, to sektor nie tylko podatny na ekstremalne zjawiska pogodowe, ale także z niewątpliwym potencjałem przyczyniającym się do łagodzenia zmian klimatu. Stąd tak ważna jest analiza świadomości problemu zmian klimatu i jego wpływu na produkcję wśród producentów, ale także podejmowanych i planowanych przez nich działań organizacyjno-inwestycyjnych w gospodarstwach, celem dostosowywania upraw owoców jagodowych do postępujących zmian klimatu i ich skutków.

Udział w badaniu polega na wypełnieniu ankiety, która ze względu na skalę badań, ale także sytuację epidemiczną została przygotowana w formie on-line i dostępna jest pod poniższymi linkami:

Podkreślam, że ankieta jest anonimowa, a uzyskane dzięki niej dane zostaną wykorzystane jedynie do celów naukowych. Mam również nadzieję, że będę miała możliwość podzielenia się z Państwem wynikami analiz zebranych danych. Ponadto wyniki badań będą mogły być wykorzystane w ustalaniu kierunków i narzędzi polityki rolnej UE wspierających producentów – stąd istotny jest udział w badaniach jak najszerszego grona producentów.

Z góry dziękuję za Państwa życzliwość i poświęcony czas

Dr inż. Wioletta Wróblewska, Katedra Zarządzania i Marketingu, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Poprzedni artykułCeny belgijskich truskawek utrzymują się na dobrym poziomie
Następny artykułTargi TSW z nowym terminem. W tym roku obędą się jednak konferencje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj