Dole i Total Produce ogłaszają plan połączenia

Dole Europe GmbH - Deutschland *** Local Caption *** Dole Europe GmbH - Germany





Umowa stworzy największą na świecie firmę zajmującą się świeżymi owocami i warzywami, z łączną roczną sprzedażą o wartości prawie 10 miliardów dolarów.

Irlandzka międzynarodowa firma Total Produce, która w lipcu 2018 r. nabyła 45% udziałów w firmie Dole uważanego za najwięszego amerykańskiego operatora na rynku świeżych produktów, przejmie nazwę Dole po zakończeniu fuzji. Nowa spółka będzie notowana na giełdzie w USA, ale jej główna siedziba będzie znajdować się w Dublinie.

Jestem zachwycony z tej transakcji, która łączy dwa wysoce uzupełniające się biznesy premium. Pozwoli to stworzyć światowego lidera w sprzedaży świeżych produktów. Jestem przekonany, że połączona firma otworzy nowe możliwości tworzenia dodatkowych wartości dla akcjonariuszy i będzie dążyć do innowacji w zakresie zdrowego żywienia dla naszych klientów na całym świecie – informuje Carl McCann, prezes Total Produce.

Firma liczy również na oszczędności wynikające z fuzji, które mają stanowić znaczną kwotę. Warto wiedzieć, że te dwie firmy przed opodatkowaniem w 2020 roku osiągnęły zysk w wysokości około 379 mln USD. Ich łączne aktywa wyceniane są na około 4,5 mld USD.

Praktyczne zmiany

Nowa Dole planuje rozszerzenie sprzedaży produktów szybko rosnących, takich jak awokado i owoce jagodowe, a także produktów ekologicznych. Czy czas ważnymi produktami, o ugruntowanej pozycji marki Dole będą banany, ananasy i świeże warzywa.

Połączenie tych dwóch firma ma pozwolić lepiej wykorzystać wspólną infrastrukturę i sieć dystrybucji na kluczowych rynkach Ameryki Północnej i Europy oraz ściślejszej koordynacji ich transportu i logistyki. Ma to również pozwolić na zwiększenie sprzedaży w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja czy Hiszpania. Współpraca pozwoli również lepiej wykorzystywać możliwości zakupu z kluczowych regionów produkcyjnych, takich jak Chile czy RPA.

Źródło: fruitnet.com









Poprzedni artykułW Wielkiej Brytanii pierwsze, lokalne truskawki w sprzedaży od 18 lutego
Następny artykułMetody ograniczania szkodników glebowych i biostymulacji roślin jagodowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj