Truskawki w programie „Dzień dobry TVN”

Z nowoczesną uprawą truskawek mogli spotkać się widzowie programu „Dzień dobry TVN” a to za sprawą materiału przygotowanego przez Mikołaja Reja, który w ubiegłym tygodniu odwiedził gospodarstwo OVOC w Studzieńcu oraz Kozacką Truskawkę w Michałowie, gdzie wspólnie z firmą Haygrove realizujemy projekt „Truskawki w tunelach”.

Niezwykle ciekawie o uprawie truskawek opowiadano w gospodarstwie OVOC, prowadzonym przez Aleksandrę, Mariusza Pietruszków oraz ich syna Beniamina (więcej o tym gospodarstwie – czyt. „Owocne spotkania na Ovocowej Farmie”. Z kolei Konrad Kozakiewicz z firmy „Kozacka Truskawka” informował odmianach truskawek (więcej czyt. „Truskawki w tunelach – pierwsze warsztaty ”) oraz jakości owoców, która odgrywa niezwykle ważną rolę w tym aby truskawki były właściwie docenione. Zachęcał również do odwiedzania przez konsumentów truskawkowych farm, tak aby sami mogli sobie zerwać i spróbować owoce dojrzewające na krzewach.

Dzięki wizycie w tych gospodarstwach, można było dowiedzieć się również o nowoczesnej uprawie truskawek w tunelach – zarówno solowych jak też zblokowanych na rynnach. Na uwagę zwracały również – ochrona biologiczna prowadzona przeciwko szkodnikom oraz korzystanie z owadów zapylających.

Więcej informacji o tym co zobaczył Mikołaj Rej odwiedzają te dwa gospodarstw można zobaczyć na stornie programu „Dzień dobry TVN”, klikając z zdjęcie:

Źródło: program „Dzień dobry TVN”Poprzedni artykułTruskawki w tunelach (cz. II) – nawożenie i ochrona wg. firmy Agrosimex
Następny artykułZła kondycja roślin na plantacjach malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj