Truskawki w tunelach (cz. II) – nawożenie i ochrona wg. firmy Agrosimex

Tak prezentowały się truskawki posadzone w połowie marca z sadzonek A+ oraz MWBW jednym z tuneli solowych firmy Haygrove, w którym w ramach projektu „Truskawki w tunelach” testowane są różne technologie uprawy truskawek, w nasadzeniu produkcyjnym rośnie odmiana ‘Flair’. Jej rośliny w systemie pasowo-rzędowym zostały posadzona na niskich zagonach ściółkowanych czarną folią. W tunelu tym prowadzony jest interesujący program ochrony i nawożenia oparty w większości na nowych w ofercie firmy Agrosimex produktach, o czym podczas Truskawkowych warsztatów odbywających się 8 maja opowiadał Michał Malicki z tego przedsiębiorstwa.

Do fertygacji zastosowano tutaj nawozy z serii Ultrasoli, w których np. potas zawarty jest w formie saletry potasowej, co ogranicza ryzyko powstawania nadmiernego zasolenia w glebie. Uzupełnieniem fertygacji nawozami NPK jest podawanie wapnia w postaci saletry wapniowej oraz tiosiarczanu wapnia – bardzo dobrze przyswajany jest z niego wapń, a dodatkowo stymuluje pobieranie z gleby składników pokarmowych. Raz na 2–3 tygodnie wraz z fertygacją podawany jest również Rosahumus.

Uprawa w tunelach rządzi się również odmiennymi problemami jeśli chodzi o jej ochronę w porównaniu do upraw polowych. Dlatego oprócz standardowych preparatów chemicznych wprowadzono nowatorskie produkty zarówno do zwalczania chorób oraz szkodników o czym można się dowiedzieć oglądając film.Poprzedni artykułGlobalny rynek borówki w połowie maja
Następny artykułTruskawki w programie „Dzień dobry TVN”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj